برد هارد

برد هارد برای بازیابی اطلاعات تعویض تعمیر

انواع مختلف برد هارد در آرشیو برای بازیابی اطلاعات هارد موجود می باشد. در این مرکز برد خراب هارد مشتری تعمیر یا تعویض و با سیلندر هارد مچ می شود. مچ کردن برد با سیلندر هارد بسیار مهم است که بیشتر کسانی که برد هارد را خریداری می کنند از این موضوع بی اطلاع هستند و به مشکل بر می خورند.

در مرحله اول سعی می گردد برد خراب یا سوخته هارد تعمیر گردد . در صورت غیر قابل تعمیر بودن , برد هارد با یک نمونه سالم تعویض می گردد.

حتما باید برد جدید با فریمور هارد مچ گردد وگرنه هارد دیتکت نمی شود .

هزینه تعویض برد هارد شامل قیمت برد و عملیات مچ کردن برد با فریمور هارد می باشد .

تعمیر برد هارد

سیگیت Seagate     مکستور MAXTOR     وسترن دیجیتال WD     سامسونگ Samsung

هیتاچی Hitachi     توشیبا Toshiba     کوانتوم Quantum     فوجیتسو FUJITSU

نکته : اگر برد هارد تان سوخته یا حتی شکسته است به هیچ وجه آنرا دور نیاندازید و آنرا همراه هارد خود داشته باشید. در بعضی مدلهای هارد اگر برد اصلی گم شود دیگر هارد تعمیر یا بازیابی اطلاعات نمی شود. لیستی از برد هارد که برای فروش یا در آرشیو هستند تهیه شده است.

فروش برد هارد

فروش برد انواع مدل های هارد اینترنال اکسترنال 3.5 و 2.5 اینچی

آرشیو برد انواع مدل هارد

برد های آرشیو برای فروش نمی باشد و فقط برای بازیابی اطلاعات استفاده می گردد.

خرید هارد خراب

هارد های خراب تان را دور نیاندازید ما آنها را خریداریم بستگی به خرابی آنها تا 50000 تومان از شما خریداری می شود.

اگر برد و سیلندر با هم سوخته باشد ارزش خرید ندارد ولی اگر سیلندر مشکل یا بدسکتور داشته باشد تا 50 هزار تومان بستگی به ظرفیت و خرابی آنها از شما خریداری می شود. ما هاردهای سالم یا بدسکتوری را که حتی قابلیت تعمیر دارند آرشیو می کنیم و از قطعات سخت افزاری آنها برای بازیابی اطلاعات و ریکاوری و جراحی هارد استفاده می کنیم.

هارد های پی سی کامپیوتر از ولتاژهای 5 و 12 ولت پاور استفاده میکنند در حالیکه هارد های لپ تاپی فقط با ولتاژ 5 ولت کار میکنند. وقتی سیستم روشن می شود پاور کامپیوتر ولتاژ های 5 و 12 ولت را میسازد که توسط کابل برق به هارد وصل می شود و هارد توسط برد الکترونیکی آن روشن می گردد.

منظور از این که هارد روشن می شود این است که بورد ولتاژهای مورد نیاز موتور و هد را تامین و توسط رابط هایی به آنها میرساند و این عمل باعث روشن شدن و چرخیدن موتور هارد می شود. چرخیدن موتور باعث گردش دیسکهای اطلاعاتی میگردد.

تعداد دیسک های دیتا میتواند یک یا چند دیسک باشد که با گیره و پیچ روی موتور هارد سوار شده اند. برق باعث حرکت و کار کردن هد می شود و اطلاعات روی سطح دیسک را میخواند و قابلیت رایت روی سطح دیسک پیدا میکند.

اهمیت  الکترونیک در تعمیرات برد هارد

برای تعمیر برد هارد یا کلا قطعات کامپیوتری آشنایی با علم الکترونیک لازمه کار است. یکی از پایه های موفقیت در کار تعمیرات رشته الکترونیک است که پیشنهاد ما برای همکاران تعمیرکار این است که این علم را بصورت تئوری و عملی کاملا یاد بگیرند.

رشته الکترونیک برای تعمیر تمام قطعات الکترونیکی لازم است. در تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد نیز در بعضی مواقع بکار میرود. در هارد یک برد الکترونیکی داریم که وقتی به مشکل برمیخورد احتیاج به تعمیر و دانستن رشته الکترونیک می باشد.