تعمیر هاردتعمیر هارد اکسترنال

تعمیر هارد دیسک خراب و سوخته در بهترین مرکز تخصصی تعمیر هارد اکسترنال لپ تاپ اینترنال کامپیوتر با گارانتی 6 ماهه

چه زمانی باید هارد تعمیر نشود؟

هنگامی که اطلاعات شما مهم است نباید هارد مورد تعمیر قرار گیرد. این کار باعث می گردد اطلاعات برای همیشه از بین برود. در بسیاری از سایت ها نوشته است که اول هارد را تعمیر کنید بعد زیر نرم افزار بد سکتور گیری قرار دهید که یک اشتباه محض است. روزانه افرادی به ما مراجعه می کنند که اطلاعات هارد شان بخاطر افراد غیر متخصص بسیار آسیب دیده است.

وقتی هارد شما ایراد پیدا کرده است اولین کاری که باید انجام دهید این است که تشخیص دهید مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری.

1.تعمیر مشکلات نرم افزاری مانند حذف کردن فایل ها, فرمت شدن, پاک کردن پارتیشن ها و غیره که در این حالت هارد سالم است و وضعیت سلامت هارد را با نرم افزار Hard Sentinel می توان چک کرد.

این مشکلات اطلاعاتی را می توان با بهترین نرم افزار های بازیابی اطلاعات ریکاوری نمود و اگر موفق نبودید به مرکز ما مراجعه کنید یا هارد را برایمان ارسال کنید. فقط مراقب باشید نرم افزار و اطلاعات بازیابی شده را در خود هارد نریزید ولی بهترین کار این است که کار تعمیر هارد و ریکاوری هارد را به ما بسپارید تا هارد و اطلاعات شما آسیب نرسد. ما تعمیر هارد را بهترین دستگاه روز دنیا PC3000 برایتان انجام می دهیم.

2. تعمیر مشکلات سخت افزاری که اکثرا هارد صدا می دهد. نباید هارد به سیستم وصل شود چه برسد که بعضی افراد هارد را زیر اسکن نرم افزار های ریکاوری هارد و بدسکتور گیری قرار میدهند. تعمیر سخت افزاری هارد فقط برای برگرداندن اطلاعات انجام می گیرد در این مشکل فقط باید هارد را به مرکز نوین هارد بفرستید.

حال اگر اطلاعات مهم نیست می توانیم تعمیرات هارد را شروع کنیم. برای تعمیر تخصصی هارد تست های زیر انجام می گیرد.تعمیر هارد

 1. برد
 2. فریمور FW
 3. خرابی هد
 4. قابلیت رایت و رید ( Write & Read )
 5. بدسکتور
 6. سرعت سکتور
 7. آنالیز لیست دیفکت ها ( Defects List )
 8. سلامت هارد

تعمیر هارد دیسک بدون دستگاه های تخصصی و شناخت انواع هارد اکسترنال و اینترنال امکان پذیر نمی باشد.

مواردی که باعث مشکلات در هارد می گردد. تعمیر هارد اکسترنال

 • سوختن برد یا هد یا موتور هارد
 • شکستگی هد یا مشکلات فیزیکی مدیا
 • ایرادات ماژول که قابل تعمیر است
 • بدسکتور
 • آسیب و خرابی سطح دیسک
 • هنگ کردن
 • کند شدن
 • دیتکت نشدن
 • صدا دادن

ایرادات هارد قابل رفع میباشد برای تعمیرات می توان بد سکتور یا مناطق خراب یا هد هارد دیسک خراب را حذف کرد. درصد تعمیر هارد کامپیوتر بسیار بالا می باشد. هنگامی که هارد شما گارانتی داشته باشد و اطلاعات مهم نیست می توانید برای تعمیر به نمایندگی هارد مراجعه کنید تا هارد اکسترنال یا اینترنال تان را تعویض کنند به شرطی که هارد ضربه فیزیکی نخورده باشد و اگر تاریخ گارانتی تمام شده است می توانید برای تعمیر به مرکز تخصصی ما ( نوین هارد ) مراجعه کنید.

برای نگهداری و تعمیرات هارد اکسترنال چند نکته را رعایت کنید.

 • آن را در یک کیف ضد ضربه قرار دهید
 • هنگام جدا کردن هارد از کامپیوتر از برنامه Safe Remove استفاده کنید
 • هنگام حمل و نقل, کابل هارد اکسترنال را از پورت آن جدا کنید تا آسیب نبیند
 • ضربه, دشمن شماره یک هارد دیسک شما است, اکثر هارد های ضربه خورده غیر قابل تعمیر می شوند
 • از کابل های اورجینال خود هارد اکسترنال استفاده کنید و کابل بلند جداگانه برای آن نخرید
 • پورت جلوی کیس کامپیوتر نوسان برق دارد و باعث سوختن هارد شما می شود هارد اکسترنال را به پشت کیس بزنید
 • بیشتر

هارد وسترن دیجیتال تعمیراتتعمیر هارد های اکسترنال مدل وسترن دیجیتال WD و بعضی مارک ها بخاطر نوع خاص بورد شان که یک تیکه یو اس پی usb هستند با دیگر برند های اکسترنال و اینترنال فرق می کند. این بردها پورت ساتا و تبدیل ساتا به usb جداگانه ندارند و تبدیل روی برد طراحی شده است.

در قدیم مدل هایی مانند IBM ( آی بی ام ) و Fujitsu ( فوجیتسو ) هم موجود بود و تعمیر می شد. هارد اکسترنال در مراکز حرفه ای مانند هارد های دیگر تعمیرات می شود و هیچ تفاوتی بین درایو هارد اکسترنال با اینترنال نیست و هارد دیسک خراب ضربه خورده ارزش تعمیر ندارد.

معرفی بهترین نرم افزار های تعمیر هارد اکسترنال و رفع بدسکتور هارد دیسک wd وسترن سیگیت با نرم افزار

Repair Harddisk Bad Sector

HDAT2 | HDD Regenerator | PC3000 | MRT | Seatools | PowerMax2

تعمیر تخصصی هارد اکسترنال
تعمیر برد هارد
تعمیر تبدیل هارد

همه چیز درباره تعمیر هارد اکسترنال: ریکاوری جراحی بازیابی اطلاعات مشکلات تعمیرات انواع هارد اکسترنال

تعمیر هارد اکسترنال

فقط دارا بودن دستگاه تعمیر هارد اکسترنال برای موفقیت 100% در کار کافی نیست بلکه شناخت ساختار انواع مدل هارد اکسترنال و اینترنال وتعمیرات هارد اکسترنال چگونگی روش های تخصصی تعمیرات هارد لازمه کار می باشد. داشتن ابزار بسیار مهم است مخصوصا در تعمیر هارد اکسترنال ولی تخصص در بکارگیری آن مهم تر است. اگر بینش زیاد روی نحوه تعمیر هر مارک هارد نداشته باشید بازدهی کار بسیار کاهش می یابد.

تعمیر هارد اینترنال اکسترنال و نوت بوک باید توسط متخصصین مجرب و با تجربه و مجهز به ابزار پیشرفته انجام گیرد.

تعمیر هاردی که اطلاعات آن مهم است ریسک بزرگی می باشد اگر روی هارد کار تعمیراتی انجام شود امکان دارد دیتای مورد نظر برای همیشه از دست برود یا با هزینه هنگفت اطلاعات بازیابی گردد.

هاردی که درپوش سیلندر آن باز شده باشد قابل تعمیر و پایدار نیست حتی اگر این کار در کلین روم انجام گرفته باشد حتما با هارد خداحافظی کنید و یک هارد نو بخرید. تلاش برای تعمیر این هارد ها بی فایده و پس از تعمیر دوباره سکتور ها خراب می شوند.

تعمیر پلاتر هارد

وقتی که هد روی سطح پلاتر ضربه می خورد آن مکان از دیسک قابل خواندن نمی باشد و اطلاعات در آن نقطه باقی نمی ماند ولی شاید بتوانیم آن را حذف کنیم تا هارد تعمیر شود.

ولی اگر سرویس ایریا ( SA ) هارد آسیب ببیند دیتکت هارد به مشکل بر می خورد که برای تعمیر یا بازیابی اطلاعات هارد باید به روش های خاص و متفاوت تعمیرات ماژول های مربوط به شناسایی هارد اکسترنال و اینترنال آشنا باشیم .

تعمیر هاردی که ایراد فیزیکی پیدا می کند کار همه کسی نیست و شاید هر نوع ایرادی, فیزیکی نباشد. در بسیار مواقع تعمیرکار تازه کار یا آموزش دیده در آموزشگاه ها دچار اشتباه عیب یابی میشوند.

صدای ناهنجار هارد

وقتی به صدای ناهنجار هارد برخوردید امکان دارد صدا ریز و عملا ار دور به درستی شنیده نشود. برای بررسی دقیق این صدای خطا بهتر است صورت خود را روی هارد نزدیک کنید و سپس به دقت تمام گوش دهید.

هارد سالم صدای اضافه ندارد فقط صدای چرخش موتور دارد و نباید بعد از آن موتورش خاموش گردد.

انواع صدای هارد

مدل داخل هارد اکسترنال

در هارد های اکسترنال بدون خارج کردن هارد از باکس می توانیم ببینیم درون آنها چه برند هاردی استفاده شده است. کافی است قبل از بیرون آوردن هارد نرم افزار Hard Disk Sentinel را نصب تا اطلاعات کافی درباره هاردتان کسب کنید.

دوستانی که هارد اکسترنال ای دیتا ترنسند سیلیکون پاور سونی بوفالو خرید می کنند بعلت بسته بندی نمی توانند مشخصات هارد داخل آن را متوجه شوند و فروشندگان هم نمی دانند چه مدل هاردی به فروش می رسانند. باید بگوییم و یادآوری کنم تولید کنندگان این برند ها هر مدلی که خودشان بخواهند داخل هارد اکسترنال قرار می دهند.

خرابی هد هارد

هارد silicon powerیکی از علت های خرابی هارد, هد Read & Write آن می باشد که برای تعمیر یا بازیابی اطلاعات حتما باید بوسیله ابزارهای پیشرفته تعویض یا حذف گردد. دیتا ریکاوری نوین هارد تنها مرکز خدماتی تحقیقاتی هارد اکسترنال مجهز وسایل استاندارد در کشور ایران می باشد. 

باید هد هارد مشابه با هد سوخته همخوانی و مثل هم باشند و نکته اساسی اینکه باید در اتاقک کلین جراحی گردد.

هاردی که در معرض نوسان برق قرار می گیرد امکان سوختن قطعه هد مغناطیسی همراه برد آن هست.

جراحی هارد

هارد اکسترنال هیتاچی

باکس هارد اکسترنال

با خرید باکس اکسترنال می توانید هر مدلی از هارد لپ تاپ را اکسترنال کنید که روش کار در مقاله تبدیل هارد اکسترنال به اینترنال توضیح داده شده است. دقت کنید که باکس اکسترنال حتما اورجینال و با کیفیت باشد.

انواع تعمیر هارد اکسترنال

نکات مهم در هارد اکسترنال

اکثرا هارد اکسترنال را برای بک آپ گیری استفاده می کنند اگر برای پشتیبانی از اطلاعات از آنها استفاده می کنید  نباید هارد یکسره به سیستم وصل باشد و در مواقع ضروری و کار ازش استفاده و به کامپیوتر زده شود. هارد اکسترنال نباید 24 ساعته به سیستم وصل باشد اگر چنین قصدی دارید از هارد اینترنال استفاده کنید.

نکته مهم: مدل هارد های اکسترنال ضد ضربه فقط قاب ضد ضربه دارند ولی هارد داخل آنها با ضربه آسیب می بیند و هارد ضربه خورده غیر قابل تعمیر است. با این حال مدل هارد اکسترنال ضد ضربه در برابر ضربه و فشار مقاوم ترند و طول عمر بیشتری دارند.

پورتهای USB3 تقریبا 3 برابر سرعت شان از پورت USB2 بیشتر است و برنگ آبی می باشد. انواع برد هارد اکسترنال برای فروش موجود است.

ایرادات هارد اکسترنال

مشکل کپی نکردن اطلاعات، یکی از خرابی های شایع در هارد اکسترنال می باشد. هنگامی که هارد های اکسترنال به مشکل برمی خورد چراغ آن شروع به چشمک زدن می کند که وقتی در کامپیوتر شناسایی نمی شود نشان دهنده خرابی هارد اکسترنال می باشد.

بعضی وقتها از داخل سیلندر هارد صدای بوق می آید. شنیدن صدای بوق از هارد اکسترنال نشان دهنده خرابی های فیزیکی هارد مانند هد یا موتور یا سطح دیسک است.

بعضی وقت ها هارد در device manager  شناسایی ولی در disk management شناسایی نمی شود. جالب است بدانید، حتی اگر برد خالی هارد اکسترنال بدون مدیا به سیستم وصل شود این حالت بوجود می آید.

بنابراین شناسایی شدن هارد در device manager شرط دیتکت شدن هارد اکسترنال نمی باشد هارد اکسترنال پاسپورتی

روشن نشدن هارد اکسترنال علتهای مختلفی دارد،

امکان دارد برق به موتور هارد نمی رسد که می تواند خرابی برد باشد. شاید هم برد برق لازم را تامین میکند ولی موتور یا هد هارد سوخته و نمی چرخد و امکان دارد حتی موتور یا هد اتصالی شده باشد و یا چند قطعه با هم سوخته باشد.

علت کند شدن هارد اکسترنال که بیشتر در مدل هارد های اکسترنال وسترن بوجود می آید اکثرا به علت خرابی و داشتن بدسکتور زیاد در هارد می باشد. ما اول اطلاعات را روی یک هارد دیگر سالم مشتری کپی می کنیم و بعد به در خواست مشتری هارد خراب, تعمیر می شود. هارد اکسترنال بعد از تعمیر هارد 3 ماه گارانتی و ضمانت می گردد.

تعمیر هارد دیسک اکسترنال در مرکز فوق تخصصی نوین در انواع مدل هارد بصورت فوق حرفه ای انجام می گیرد.

نکته آخر و مهم : قبل از استفاده از هارد اکسترنال و ریختن اطلاعات حتما پارتیشن هارد را فرمت ntfs کنید تا بعدا به مشکلات فرمت fat32 و تعمیر اطلاعات و خرابی پارتیشن مواجه نشوید.

تعمیر هارد دیسک

خدمات تخصصی تعمیر هارد دیسک اینترنال لپ تاپ اکسترنال نوین هارد

استخراج و برگرداندن اطلاعات و تعمیر درایو هارد تعمیر هارد دیسک

 • برد الکترونیک هارد سوخته تعمیر یا تعویض می گردد این قطعه جزو مهم ترین قسمت هارد می باشد شوک الکتریکی باعث سوختن بورد هارد می گردد.
 • تعمیر هاردی که Format - Delete - Fdisk یا Detect نمی شود
 • هارد دیتکت نمی شود مشکل شناسایی بصورت رندم دارد
 • اندازه هارد صفر بايت و شناسایی نميشود و نام هارد تغییر یافته
 • بدسکتور دارد یا سطح دیسک آنها خراب شده یا غبار وارد سیلندر شده است
 • وجود بد سکتور زیاد هارد دلیل بر خرابی سکتور نیست و می تواند علت های دیگری داشته باشد
 • ترمیم ساختار لاجیکالی یا داینامیک که خود به انواع مختلف و زیادی تقسیم می شوند
 • درست کردن پارامترهای دینامیک PCHS LBA هارد با راه حل خاص
 • لاجیکال بهم ریخته براحتی باز سازی می گردد
 • به علت ویروس دیتا ها پاک شده اند
 • بازسازی MFT که ساختار آنها erase شده
 • یک یا چند تا از پارتیشن های هارد دیسک محو و ناپدید گشته است
 • تعمیر MBR پارتیشن تیبل دیلت شده پریده و فرمت بندی مجدد
 • پوشه, فایل, پارتیشن هارد اکسترنال توسط همکار یا خود مشتری دستکاری شده
 • مشکلات نوسانات برق که باعث می شود هارد دچار سوختگی شوند
 • شناخته نشدن قطعات هارد اکسترنال پاسپورتی پی سی تعميرات هارد لپ تاپ نوت بوک
 • هارد دیسک صدای تق تق می دهند یا دیگر روشن نمی شود تعمیر هارد اکسترنال سوخته
 • هنگام اتصال هارد اکسترنال سیستم عامل هنگ می کند موتور یا هد آن درست عمل نمی کنند
 • امکان دارد هد خراب هارد ضربه خورده نرم افزاری غیر فعال گشته و هارد تعمیر شود
 • مرکز نوین پیشرو در روش های جدید تعمیر هارد اکسترنال در ایران
 • اگر هارد از دست رفته است و قابلیت شناسایی ندارد
 • فیلم, عکس, تصویر اجرا, پخش, باز نمی شوند
 • تعمیر هارد لپ تاپ و حافظه رم دوربین عکاسی فیلم برداری و تلفن همراه
 • ظرفیت هارد هایی که اشتباه نمایش داده می شود
 • تغییر سایز هارد اینترنال در حین نصب ویندوز یا به هارد ديسك دسترسي نداريد
 • تعمیر همه مدل هارد اکسترنال, هر برند در نحوه تعمیرات منحصر بفرد هستند
 • رفع کندی هارد که یکی از ایرادهای شایع در مارک وسترن دیجیتال است و به خیلی کند شدن معروفند
 • سرعت در بازیابی و تعمیر از نکات مهم ریکاوری و تعمیرات هارد دیسک لپ تاپ می باشد
 • صفحه آبی هنگام بالا آمدن هارد بالا نیامدن هارد حتما خرابی برد نیست
 • تعمیر انواع فرمت - FAT 32 - 16 - 12 / NTFS5 / NTFS / NET386 / NSS / NWFS / R.rFS / JFS / HFS / HFS1 / HFS2 / HFS+ / EXT2 / EXT3 / لینوکس LINUX / مک MAC / WINDOWS 7 - XP - VISTA - 98 - 95 - ME - DOS / NOVELL

تعمیرات فوق تخصصی هارد اینترنال و اکسترنال بوسیله PC 3000 روسیه

کار با این دستگاه سخت افزاری یک هنر و علم است و برای مبتدیان بسیار پیچیده می باشد این ابزار امکانی فراهم می نماید تا روی دیتای هارد به دو صورت اتوماتیک و دستی بطور همزمان کار انجام دهیم.
هارد سیگیت اینترنال که فرم ویر آن پریده یا مشکل فریم ویری دارد و بخاطر آن از کار افتاده است. ماژول مترجم بهم ریخته است ( translate ) تعمیر هارد دیسک اینترنال
برطرف کردن ایراد ترنسلیت بر اثر دستکاری همکاران تعمیر کار هارد از کار های تخصصی مرکز ریکاوری نوین است.
بعلت خراب بودن Servo Lables هارد دیسک صدا می دهد.
خرابی فیزیکی مگنت و ناپایداری خواندن MHA
انتقال بدسکتور به لیست کارخانه ای هارد ممکن است.
تعمیر حرفه ای مختص انواع هارد را طی سالها تجربه و تلاش بدست آورده ایم.

باید کار تعمیر هارد را به یک متخصص بسپارید.

تعمیر داخل هارد

درصد تعمیر و خرابی هارد اکسترنال سیگیت پاسپورتی بسیار بالا می باشد بخاطر اینکه داخل باکس آن هارد سامسونگ قرار می دهند و هارد اکسترنال و لپ تاپ سوخته آن را برای تعمیر هارد ریکاوری جراحی و بازیابی اطلاعات نزد ما بسیار می آورند. این مدل هارد اکسترنال از نظر هد و موتور بسیار ضعیف ساخته شده است.

یک نکته جالب اینکه در تمامی هارد های اکسترنال برای ارزان تمام شدن قیمت و سود بیشتر در فروش در حال حاضر از مدل هارد لپ تاپ سامسونگ استفاده می شود که اکثرا مشکل سخت افزاری پیدا می کنند و قابل تعمیر نیستند.

شما اگر هارد اکسترنال پاسپورتی سیگیت را باز کنید می بینید که داخل آن هارد لپ تاپ سامسونگ قرار داده شده است. بخاطر اینکه شرکت سیگیت, کارخانه سامسونگ  را خریداری کرده است.

بهترین هارد دیسک برای تعمیرات

خیلی از دوستان و مشتری ها از من سوال می کنند چه مدل هارد دیسکی بخریم و همیشه در جواب این سوال می مانم چه بگویم به خاطر اینکه در حال حاضر سازندگان هارد دیسک سیاست کیفیت خوب در ساخت را کنار گذاشتن و دوست ندارند هارد هایشان تعمیر شود و فکر منافع و فروش بیشتر هارد دیسک خود هستند. 

بهترین گزینه خرید و بازیابی اطلاعات و تعمیرات هارد دیسک در حال حاضر مدل وسترن دیجیتال یا همان WD می باشد که از نظر بدسکتور گیری, تعمیر ماژول, تعویض برد, ریکاوری و جراحی هارد دیسک از بقیه مدل ها بهتر جواب می دهد. وسترن بیشترین سهم موفقیت در تعمیرات هارد اکسترنال را به خود اختصاص داده و از تمامی برند ها و مارک ها بهتر جواب تعمیر می دهد. بهترین هارد اکسترنال

مرکز ما برای تعمیر هارد دیسک لپ تاپ و هارد اکسترنال از pc 3000 روسیه و روش های ابتکاری تعمیرات خود استفاده می کند.

تعمیرات هارد دیسک

تعمیر هد هارد دیسک خراب

یک راه دیگر تعمیر این است که هد خراب به صورت نرم افزاری از هارد حذف و هارد با هد های سالم راه اندازی و تعمیرات گردد.

نکته: دیسک های هارد دارای اطلاعات شما می باشد و اگر اطلاعات هارد مهم است به هیچ عنوان نباید دیسک هارد تعمیر یا دستکاری و روی آن با نرم افزار فشار بیاید.

تعمیر هارد را از کجا شروع کنیم؟

تعمیر هارد را نمی توان در هیچ آموزشگاهی یاد گرفت بلکه باید خود شخص به دانش و تجربه آن برسد. تعمیرات درست هارد را فقط افرادی قادرند که به انواع ساختار هارد دیسک, اطلاعات کافی داشته باشند. پس به دنبال مقاله های مربوط به تعمیر هارد باشید و مطالعه کنید.

تعمیرات یکی از رشته های جذاب کار هارد دیسک می باشد که در هر مدل آن تئوری و روش های خاص خودش را دارد. یادگیری را با نرم افزار های تعمیر و سخت افزار های هارد دیسک شروع کنید. CD HIREN نقطه شروع خوبی برای تعمیر هارد اینترنال است. آموزش تعمیر هارد

تعمیرات تخصصی هارد

سرعت هارد لپ تاپ و اکسترنال یکی دیگر از نکات تعمیر هارد می باشد که در هر مدل هاردی روش های تعمیرات خاص خودش را دارد.

در هارد لپ تاپ سوخته اگر هد و موتور سالم باشد, در اکثر مواقع مشکل برد است که براحتی با تعویض درست و تعمیر می شود.

تعمیر ماژول هارد یکی از تخصصی ترین قسمت کار تعمیرات هارد می باشد که احتیاج به دستگاه های خاص و دانش بسیار در این زمینه است.

تعمیرات تخصصی گرفتن بدسکتور هارد برای انواع مدل هارد لپ تاپ و اکسترنال و اینترنال

در مرحله آخر تست هارد با نرم افزار سلامت هارد اکسترنال در ویندوز گرفته می شود.

تعمیر تخصصی هارد

تعمیر انواع مشکلات هارد

تعمیر هارد و استخراج و برگرداندن اطلاعات هارد دیسک با مشکلات زیر

 • دیتکت نمی شود مشکل شناسایی دارد. تعمیر عدم شناسایی هارد
 • شناخته نشدن قطعه هارد اکسترنال پاسپورتی پی سی تعميرات هارد اینترنال نوت بوک لپ تاپ
 • سرعت در بازیابی اطلاعات یکی از نکات مهم ریکاوری و تعمیر درایو هارد اکسترنال می باشد
 • بدسکتور دارد یا سطح دیسک آنها خراب شده یا غبار وارد سیلندر آنها شده است
 • وجود بد سکتور هارد اکسترنال دلیل اصلی بر خرابی سکتور نیست و می تواند علت های دیگری داشته باشد
 • تعمیر خرابی های فیزیکی هد مگنت فریمور و ناپایداری خواندن اطلاعات MHA پی سی در مرکز نوین
 • مترجم اکسترنال آنها خراب شده ( translate )
 • صدا می دهد یکی از علت های آن می تواند Servo Lables باشد
 • دارای هد های خراب است می توان از هدهایی که سالم است اطلاعات گرفت و هرچی تعداد کل هد ها بیشتر باشد جواب بهتری می دهد
 • تعمیر اطلاعات لاجیکال بهم ریخته که به راحتی بازیابی می گردد
 • ترمیم خرابی در سیستم دینامیکی LBA  PCHS
 • درست کردن پارامترهای فیزیکی PCHS هارد اکسترنال با راه حل های خاص
 • ساختار لاجیکالی آنها خراب شده که خود به خرابی های مختلف و زیادی تقسیم می شوند
 • با سیستم عامل اکسترنال مشکل دارد تعمیر می شود
 • تعمیر شناخته نشدن فایل سیستم های اطلاعات هارد اکسترنال توسط سیستم عامل
 • تعمیر خرابی های دستکاری شده به وسیله خود مشتری
 • تعمیر خرابی های اطلاعات و دیتا توسط ویروس
 • مشکلات لاجیکالی که نوسانات برق باعث آن می شود که بیشتر هارد های اکسترنال دچار آن می شوند
 • تعمیر فایل سیستم های هارد که درست عمل نمی کنند یا خراب شده یا پاک شده اند
 • تعمیر خرابی های پارتیشن تیبل
 • خرابی ها در ساختار اطلاعات پارتیشن اکسترنال MBR - MFT - INODE - TABLES
 • مشکل تعمیر پوشه یا تعمیر فایل دلیت شده
 • format fdisk شدن پارتیشن هارد دیسک پریده و تعمیر پارتیشن بندی مجدد آن
 • مشکلات و خرابی های فیزیکی و لاجیکی یا با هم
 • تعمیرات فوق تخصصی با PC3000 روسیه در مرکز نوین هارد
 • کار کردن با این دستگاه سخت افزاری تعمیرات یک هنر و علم است. امکان آن را میدهد تا بازیابی ریکاوری دیتای هارد را به دو صورت اتوماتیک و دستی بطور همزمان انجام دهیم.
 • کار کردن با این دستگاه های تخصصی تعمیر برای مبتدیان بسیار پیچیده و مشکل می باشد باید کار را به یک مرکز و متخصص pc3000 بسپارید.
 • تعمیر اطلاعات فایل های هارد اکسترنال فیلم, عکس, تصویر و دیتا که اجرا و پخش و باز نمی شوند
 • مشکل هد مگنت موتور دیسک اکسترنال
 • بیشترین راه حل های فوق حرفه ای بازیابی اطلاعات و تعمیر
 • تعمیر و رفع مشکل انواع مختلف فایل های سیستم
 • FAT32 - 16 - 12 / NTFS / HFS / HFS+ / EXT2 / EXT3 / لینوکس LINUX / مک MAC / تعمیر ویندوز WINDOWS  7 - XP - VISTA - 98 - 95 - ME - DOS
 • تعمیر هنگام اتصال هارد که سیستم هنگ می کند یا سیستم دیگر روشن نمی شود.
 • MFT آنها خراب شده که با تعمیر و بازسازی آن هارد اکسترنال ریکاوری می شود - یکی از کارهای حرفه ای مرکز ما
 • بر اثر خرابی ترنسلیت, هارد خرابی بدسکتور بصورت رندم و زیاد دارد. تعمیر این ایراد هارد و برطرف کردن مشکل ترنسلیت یکی از کارهای حرفه ای تعمیرات نوین هارد
 • تعمیر اطلاعات حافظه رم دوربین های عکاسی و فایل های عکس و فیلم هارد فیلمبرداری و فلش مموری و تلفن همراه
 • تعمیر تغییر ظرفیت یا ظرفیت هارد درست نمایش داده نمی شود.
 • صدا می دهند تعمیر هارد اکسترنال که در هنگام روشن شدن صدای تق تق می دهد.
 • تعمیر و بازیابی اطلاعات پوشه و فایل های پاک دیلت شده یا پریده از هارد
 • تعمیر همه مدل هارد اکسترنال با هر ظرفیت و هر ایراد و مشکل
 • خیلی کند هستند که یکی از ایرادهای شایع در هارد های وسترن دیجیتال می باشد - راه حل جدید و حرفه ای مرکز نوین
 • تعمیرات رفع کندی درایو هارد برای بازیابی اطلاعات
 • هارد سیگیتی که مشکل فرم ویر دارد یا بر اثر دستکاری فریم ویری از کار افتاده است.
 • تعمیرات دیتا های هارد اکسترنال که قابلیت خواندن ندارد. اگر به دلیل خرابی هارد, اطلاعات شما از دست رفته است.
 • هارد حاوی اطلاعات, DETECT نمی شود.
 • بازیابی و تعمیرات درایو هارد که Format - Delete - Fdisk شده
 • شوک الکتریکی باعث سوختن هارد اکسترنال شده است یا برد الکترونیک هارد شما خراب است.
 • تعمیر درایو هارد کند شده که انتقال اطلاعات ممکن نیست. ضربه خورده و هارد دچار مشکل شده است.
 • تعمیر یک یا چند تا از درایو های هارد اکسترنال که محو و ناپدید شده است.
 • اندازه ظرفیت هارد ديسك شما 0 صفر بايت و شناسایی نميشود.
 • تعمیر مشکل هارد که به نام های دیگر Detect و شناسایی می شود.
 • شما به اطلاعات هارد ديسك اکسترنال دسترسي نداريد.
 • تعمیر بالا آمدن صفحه آبی هارد خراب سوخته
 • و ...

انواع تعمیر هارد

تعمیر هارد اکسترنال WD

یا همان وسترن دیجیتال در مشکلاتی مانند

صدا دادن اضافی, عدم شناسایی, کند شدن, برد سوخته اینترنال و اکسترنال, مشکل دیتکت دیسک خراب, پورت usb3 مدل پاسپورتی western digital

دستگاه تعمیر هارد

بدترین دستگاهی که تا به حال دیدم سالویشن دیتا و بهترین آن pc3000 بوده است و در حال حاضر اکثر مراکز تعمیر هارد از دستگاه MRT چینی بی کیفیت با قیمت پایین استفاده می کنند. مرکز تعمیر نوین هارد مجهز به 4 دستگاه تعمیر pc3000 روسیه می باشد.

تخصص استفاده و بهره وری از دستگاه تعمیر هارد بسیار مهم است و فقط داشتن دستگاه تعمیر هارد ملاک نیست.

تعمیر هارد اکسترنال سیگیت

در حال حاضر وقتی صحبت از مدل سیگیت می شود باید دقت شود در هارد های لپ تاپ و اکسترنال پاسپورتی آن لیبل و مارک Seagate نوشته شده است ولی داخل آن از هارد سامسونگ بی کیفیت استفاده شده است که بیشتر مشکلات هد پیدا می کنند و غیر قابل تعمیر هستند.

تعمیر هارد لپ تاپ

تعمیر آن هیچ گونه فرقی با دیگر مدل های هارد ندارد و به هیچ عنوان پیچیده نیست. باید هارد را از لپ تاپ بیرون آورد مانند هارد اکسترنال که از قاب خارج می شود و براحتی آنرا تست و تعمیر کرد.

هارد لپ تاپ فقط از برق 5 ولت پاور سیستم و هارد اکسترنال پاسپورتی از 5 ولت پورت usb استفاده می کند بخاطر همین کمی ضعیف تر از هارد اینترنال PC می باشد که از ولتاژ 12 ولت هم بهره می برد.

نرم افزار تعمیر هارد

یکی از بهترین نرم افزار های تعمیرات هارد برای بد سکتور گیری HDD Regenerator می باشد که فقط می تواند بدسکتور هارد را نعمیر کند آن هم به تعداد بسیار محدود. مشکلات هارد برای تعمیرات فقط بدسکتور گیری نیست.

نرم افزار های دانلودی برای تعمیر هارد بسیار ضعیف عمل می کنند و نتیجه کار نیز در بسیاری موارد قابل قبول نیست. بهترین آنها حدود 5 درصد مشکلات هارد را برطرف می کنند بخاطر همین داشتن دستگاه های تخصصی برای تعمیر هارد اکسترنال و لپ تاپ و اینترنال لازمه یک مرکز تعمیرات هارد می باشد.

مرکز تعمیر هارد

تخصصی ترین مرکز تعمیر هارد دیسک اکسترنال اینترنال لپ تاپ در انواع مدل Toshiba WD Seagate Hitachi Samsung Maxtor در ایران می باشد ( تعمیرات تخصصی ).

لازم به تذکر است که برد هارد وظیفه ذخیره اطلاعات را بر عهده ندارد ما به مشتریانی که به مرکز تخصصی تعمیرات هارد اکسترنال ما می آیند همیشه گوشزد می کنیم.

مرکز نوین با تجربه تخصص و ابزار فوق العاده خود جزء حرفه ای ترین مراکز تعمیر هارد در ایران می باشد.

تعمیر هارد ضربه خورده

وقتی هارد ضربه می خورد سطح دیسک اکسترنال آن آسیب می بیند. در بعضی مواقع که بر اثر ضربه, هد سالم می ماند به مرور زمان بعلت خرابی دیسک از کار می افتد بخاطر همین است که هارد ضربه خورده ارزش تعمیر ندارد و دیر یا زود هارد خراب و مشکل هد و خرابی بیشتر سطح دیسک پیدا می کند برای بازیابی اطلاعات و تعمیر آن احتیاج به یک هارد دیگر اینترنال یا اکسترنال می باشد تا دیتای آن انتقال پیدا کند.

اگر بر اثر ضربه هارد صدا بدهد ( تق تق ) باید هارد جراحی شود تا به اطلاعات دسترسی پیدا گردد.

تعمیر هارد مکستور

وقتی صحبت از هارد مکستور ساتا باشد باید گفت اکثرا در ظرفیت های بالای 160 گیگ فقط لیبل آنها هارد مکستور است ولی ساختار, همان هارد مدل سیگیت می باشد.

در گذشته کسانی که دستگاه تعمیر هارد نداشتند برای شناسایی و دیتکت آنها از کابل گوشی نوکیا یا ترمینال های خاص استفاده می کردند که در 60 درصد کار موفق بودند و در همان مواقع هم ما این روش تعمیر را توصیه نمی کردیم بخاطر آنکه ریسک داشت و در بعضی مواقع مشتری اطلاعات را از دست می داد ولی در حال حاضر این روش تعمیرات برای هارد های جدید سیگیت کاربرد ندارد.

در حقیقت دیگر هارد مکستور تولید نمی شود. اکثر هاردهای مکستور قدیمی و پورت آنها آی دی هستند و ارزش تعمیر ندارند ولی برای بازیابی اطلاعات آن می توان تعمیرات برد یا ریکاوری اطلاعات از هارد خراب یا اکسترنال سوخته انجام داد.

تعمیر بدسکتور هارد

درصد رفع مشکل بدسکتور هارد با نرم افزار ها بسیار پایین است. سکتورهای آسیب دیده هارد دیسک را باید تعمیر یا حذف نمود خیلی ها با مشکل بد سکتور هارد اکسترنال درگیر می شوند تقریبا 5 درصد می توانند با نرم افزار موفق به تعمیر بدسکتور هارد شوند که هارد مانند هارد نو کار کند.

خرابی سکتورها امکان دارد از ماژول یا هد هارد باشد و بد سکتور گیری باعث خرابی بیشتر هارد گردد. با دستگاههای خاص تعمیر هارد می توان به راحتی بدسکتورهای هارد اکسترنال را حذف نمود.

بدترین خطا این است که اطلاعات هارد مهم باشد و شخص شروع به بدسکتور گیری نماید. اگر سکتور مشکل دار قابلیت تعمیر داشته باشد باید ترمیم و درست گردد در غیر اینصورت باید از هارد حذف و به لیست کارخانه ای هارد برده شود تا هارد اکسترنال یا لپ تاپ مشکل اسمارت پیدا نکند.

مطالب مربوط به تعمیر هارد