banner

انواع بازیابی اطلاعات

برای این روش ریکاوری, نرم افزار های زیادی طراحی شده است. اینترنت پر از انواع برنامه های نرم افزاری برای برگرداندن اطلاعات می باشد. هر نرم افزار نقاط قوت و ضعف خودش را دارد که باید آنها را بدانید و برای بکار بردن نرم افزار های ریکاوری اطلاعات حتما باید نکات مهمی را رعایت کنید.

  1. آگاهی کامل به طرز کار نرم افزار بازیابی اطلاعات داشته باشید.
  2. اطلاعات ریکاوری شده را بهیچ عنوان داخل خود هارد نریزید.
  3. بهترین برنامه ریکاوری اطلاعات PC3000 روسیه می باشد.
  4. اگر هارد یا فلش پیغام فرمت می دهد به هیچ عنوان قبل از ریکاوری اطلاعات آنرا فرمت نکنید.
  5. در ریکاوری اطلاعات, درایو هارد حتما باید سالم باشد و هاردی که کند یا خراب یا بد سکتور دارد را زیر اسکن نرم افزار قرار ندهید.
  6. اگر پروسه ریکاوری اطلاعات زمان زیادی به طول انجامید و بسیار کند پیش رفت آن را از سیستم جدا کرده و به هارد فشار نیاورید.

بازیابی اطلاعات سخت افزاری هارد

انواع بازیابی اطلاعات نرم میان سخت افزاری هارد
انواع بازیابی اطلاعات نرم میان سخت افزاری هارد

وقتی هارد مشکل فیزیکی پیدا می کند دسترسی به سکتور های اطلاعات را از دست می دهد. برای دسترسی به اطلاعات باید قطعات مکانیکی الکترونیکی آن درست کار کند. اگر بورد یا هد یا موتور هارد سوخته باشند باید تعویض گردند.

اگر هر یک از قطعات مکانیکی هارد درست کار نکنند و خراب شده باشند باید تعویض گردند که به اصطلاح جراحی یا بازیابی اطلاعات سخت افزاری هارد می گویند.

برای این روش ریکاوری حتما باید به یکی از مراکز ریکاوری اطلاعات مراجعه کنید و خود اقدام به باز کردن هارد نکنید ورود هوا به داخل سیلندر هارد باعث خرابی سطح دیسک و اطلاعات شما می شود.

بازیابی اطلاعات میان افزاری هارد | فریم ور

وقتی فریمور هاردی خراب می شود هارد با تمام قطعات سالم خود نمی تواند راه اندازی شود و احتیاج است فریم ور آن به حالت قبل برگردد. تعمیرات فریمور هارد یکی از تخصص های حرفه ای در تعمیر و ریکاوری اطلاعات می باشد که در هر مدل هارد با یکدیگر فرق دارند.

ریکاوری اطلاعات میان افزاری همان فریم ور زدن هارد می باشد. برای ریکاوری اطلاعات به این روش احتیاج به دستگاه و برنامه های خاصی مانند Pc3000 و MRT می باشد.

انواع بازیابی اطلاعات

پست های پیشنهادی

بهترین نرم افزار بازیابی اطلاعات هارد...
بازدید 637
از دست دادن اطلاعات تجربه تلخی است که تقریبا همه ما آن را تجربه کرده ایم. از دست دادن اطلاعات و فایل ها بسیار شایع است نه تنها در سطح معمولی بلکه در...
پاسخ سوالات مربوط به هارد
بازدید 383
مجموعه سوال و پاسخ های مربوط به مشکلات هارد در فروم قدیم نوین هارد بمرور به این صفحه منتقل می شود. هارد اکسترنال سونی 1 ترابایتی moortezza  2015/1...
ریکاوری اطلاعات هارد
بازدید 497
بهترین مرکز ریکاوری اطلاعات هارد. بازیابی هارد هایی که مراکز دیگر نمیتوانند ریکاوری اطلاعات کنند. سلام یه هارد seagate 2 ترابایت backup plus دارم ...
ریکاوری اطلاعات هارد DVR
بازدید 135
جواب به سوالات mosab12345  2015/12/13، 10:34 AM  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم از فروشگاهمون دزدی کردن و در حین د...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *