بهترین پارتیشن بندی هارد

بهترین پارتیشن بندی هارد

NOOK (+5 rating, ۱ votes)
Loading...

بهترین پارتیشن بندی هارد توسط خود ویندوز انجام می گیرد بخاطر اینکه تمام استاندارد های ویندوز و پارتیشن بندی را رعایت می کند. بهتر است هارد بالاتر از 4 پارتیشن تقسیم بندی نگردد علت آن تبدیل پارتیشن ها به فرمت داینامیک و بوجود آمدن مشکلات بعدی است.

هنگام خرید هارد اکسترنال adata, transcend و … بصورت پیش فرض از فرمت fat32 استفاده شده است . fat32 قابلیت استفاده در سیستم عامل مک را دارا می باشد. اگر قصد استفاده از سیستم عامل ویندوز را دارید حتما قبل از استفاده پارتیشن هارد را دیلت و سپس با ویندوز, فرمت ntfs کنید.

فرمت ntfs برتری های زیادی نسبت به فرمت fat32 دارد.

  1. ntfs ساختار بسیار محکم تر از فت 32 دارد.
  2. فرمت فت 32 در فایل های بالاتر از 4 گیگ مشکل دارد و نمی تواند این فایل ها را کپی کند.
  3. هنگام فرمت شدن پارتیشن ntfs آدرس های فایل آسیب بسیار کمی می بیند این امر باعث می شود اطلاعات حدود 100 درصد بصورت پوشه بندی ریکاوری اطلاعات گردد ولی fat32 در اکثر مواقع آدرس های فایل را از دست می دهد.
  4. بهم ریختن زیاد سیستم فایل ها در fat32 بخاطر ساختار ضعیف باعث می شود ساختار و اسم و پسوند فایل ها تغییر و بهم بریزد و در بعضی حالت ها بازیابی اطلاعات را دچار مشکل کند در صورتیکه در ntfs به این گونه نیست.

بنابراین سعی کنید از خود ویندوز با فرمت ntfs برای پارتیشن بندی هارد استفاده کنید تا هارد دارای بهترین حالت پیکربندی باشد.