مشکلاتی که برد هارد بوجود می آورد

مشکلاتی که برد هارد دیسک به وجود می آورد

NOOK (+12 rating, ۳ votes)
Loading...

خرابی و سوختن برد باعث مشکلات زیر در هارد اینترنال و اکسترنال و لپ تاپ می شود.

 1. سوختن و قطعی برد و روشن نشدن هارد دیسک
 2. اتصالی برد و روشن نشدن کامپیوتر و هارد
 3. دیتکت نشدن هارد در دیوایس منیجر Device manage و دیسک منیجمنت Disk management
 4. از کار افتادن هارد دیسک به علت درست کار نکردن برد هارد
 5. عدم شناسایی هارد بعد از مدت زمان کمی کار کردن
 6. افتادن بدسکتور زیاد در نقاطی از سطح دیسک ( در موارد کم )
 7. صدا دار شدن هارد
 8. از کار افتادن رایت و رید ( Read ) هد هارد
 9. هنگ کردن هارد در سیستم
 10. و …

برد هارد باعث مشکلات بسیاری در عملکرد صحیح هارد دیسک می گردد بنابراین در عیب یابی اول باید برد هارد تست کامل گردد تا مشکل دقیق مشخص شود. اگر اول برد هارد تست نشود امکان دارد بر اثر عیب یابی اشتباه تعمیر یا بازیابی اطلاعات هارد دیسک در مسیر اشتباه قرار گیرد.

روزانه شاهد هستیم افرادی که بدنبال خرید برد مشابه هارد شان هستند و بدون مشخص نبودن ایراد هارد فقط می خواهند که برد هارد دیسک بخرند و روی هارد شان بگذارند غافل از اینکه اگر حتی مشکل برد هاردشان باشد با تعویض برد هارد, هارد دیسک کار نمی کند.

چند دهه است که تولید کنندگان هارد میکرو کدهایی برای برد و هارد دیسک تعریف کرده اند تا کاربران نتوانند برد هارد مشابه را روی هارد دیگر استفاده کنند و هدف آنها این است که با خراب شدن برد هارد طرف مجبور به خرید هارد دیسک دیگر گردد. بنابراین برای تعویض برد حتما به یک متخصص و مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه و نباید خود یا خدمات کامپیوتری سر کوچه برد هارد را دستکاری کند.

در حال حاضر گم کردن یا جابجا شدن برد اصلی هارد مدل سیگیت باعث می شود که هارد دیسک خراب شما در هیچ جای دنیا تعمیر و ریکاوری اطلاعات نگردد.

در مرکز نوین هارد ابتدا سعی در تعمیر برد هارد دیسک خراب می شود و در غیر قابل تعمیر بودن آن, برد هارد تعویض و با میکرو کد هارد مچ می گردد.

۶ thoughts on “مشکلاتی که برد هارد دیسک به وجود می آورد

 1. سلام
  یک هارد اکسترنال دارم که سوکت یواس بی آن لغ شده بود بعد از اتصال یک بوی سوختگی از هارد بلند شد دیگه بالا نیومد به نظر شما از برد آن می باشد عکس برد و مدل هارد براتون ارسال می کنم و اگر از برد آن باشد می توانید آن را برایم ارسال کنید(بندرعباس)

  1. در مواردی که برد هارد می سوزد امکان دارد هد یا موتور هارد نیز اتصالی کند که باید هارد نزد ما باشد و آن را تست کنیم. شما باید هارد را داخل پفکی و ضربه گیر و جعبه برایمان ارسال کنید. برد هارد بعد از تعویض باید با هارد دیسک شما مچ گردد در غیر اینصورت کار نمی کند و تعویض برد هارد اثری ندارد.

   1. سلام
    یه هارد 2 سی گیت دارم چند وقته خراب شده بالا نمیاد می چرخه ولی دسترسی به اطلاعات داخلش ندارم سیستم شناسایی نمی کنه هزینه تعمیرش و مدت زمانش چقدر ه شهرستان هستم

 2. سلام قبلا هارد را بهpcمیزدم وصل میشود ولی ازوقتی که ویندوز را آپدیت کردم هارد رونمی خونه چکار کنم چراغ هارد روشن میشه ولی pcنمی خونه لطفا کمکم کنید لازم دارم

Comments are closed.