خرابی هد هارد

  1. سوختن هد هارد: هد هارد دارای سیم پیچ و سلف و آی سی می باشد که بر اثر نوسان برق می تواند قطع یا اتصالی کند.
  2. شکستگی هد هارد: وقتی صحبت از یک هارد می شود امکان دارد آن هارد دارای چندین هد و دیسک باشد مثلا یک دیسک 1 یا 2 هد | دو دیسک 2 یا 3 یا 4 هد | سه دیسک 3 تا 6 هد و ... امکان دارد هر کدام از این هد ها بشکند و برای هارد و اطلاعات مشکل ایجاد کند.
  3. از کار افتادن و عملکرد نادرست هد: وظیفه هد هارد خواندن و نوشتن اطلاعات می باشد که هر کدام از کار بیافتد علت آن می تواند خرابی هد باشد.

 

هد هارد دیسک

در تعمیرات بعضی مواقع می توان هد مشکل دار را غیر فعال و از هارد حذف کرد و هارد را تعمیر نمود ولی برای بازیابی اطلاعات هد هارد باید تعویض گردد. تکنیک برگرداندن اطلاعات از هد های سالم از بدو تولید دستگاه PC3000 وجود داشته است و بر کسانی که این ابزار را دارند پوشیده نیست.

در بعضی موارد می توان اطلاعات را از هد های سالم بازیابی کرد و تا حدود 50 تا 80 درصد اطلاعات را بدون تعویض هد و جراحی برگرداند مقدار تقریبی این درصد به تقسیم تعداد هد سالم بر کل هد بدست می آید.

 

خرابی هد هارد دیسک

بازیابی هارد با تعویض هد و ماژول

taghi: باتشکر از جواب شما
متاسفانه بنده ماژول های هارد رو به دلیل امکانات محدود نمی تونم کپی کنم
اگر هارد رو براتون بفرستم امکان 100% بازیابی وجود داره یا خیر؟
اگه میشه لطف کنید هزینه کار رو برام ایمیل کنید
باز هم ممنون که وقتتون رو در اختیار من گذاشتید
هومن نورمحمدی:

هارد شما باید تست کامل شود . امیدوارم که تعویض هد را در کلین روم و با ابزار مناسب انجام داده باشید . بعد از تست میتوانیم به شما بگوییم که وضعیت هارد چگونه است و هزینه مشخص و به شما اعلام میشود . لازم به ذکر است تعویض هد فقط برای بازیابی اطلاعات انجام می گیرد و درصورت دسترسی به اطلاعات, دیتا باید در یک هارد دیگر کپی گردد.