علت عدم شناسایی هارد اکسترنال

علت عدم شناسایی هارد اکسترنال

NOOK (+20 rating, ۴ votes)
Loading...

موارد زیر باعث عدم شناسایی هارد اکسترنال می شود.

 • سوختن برد هارد
 • سوختن هد یا موتور هارد دیسک
 • خرابی و مشکل فیزیکی و شکستگی هد یا موتور هارد
 • قطعی یا اتصالی پری آمپلیفایر هد بر اثر نوسانات برق
 • مشکلات مدیا و سیلندر هارد
 • خرابی ماژول و سرویس ا ری آ
 • بدسکتور و سکتور کند
 • آسیب و خرابی سطح دیسک هارد
 • خرابی تبدیل کننده هارد اینترنال به اکسترنال
 • مشکلات اتصالات و رابط ها

هارد wd خیلی دیر شناسایی میشود و اطلاعات نشان داده نمیشود

با سلام. هارد wd elements portable 1TB اکسترنال از مدتی پیش (احتمالابه دلیل ضربه) بعد از اینکه باهاش کار میکردم ویندوز پیغام میداد که فایل یا فولدر not accessible است. چند روز پیش از ویندوز xp دستور chkdsk را اجرا کردم در حین اجرای دستور پیغام error MFT داد کامپیوتر را خاموش کردم و هارد را جدا کردم بعد از اینکه کامپیوتر را روشن کردم و هارد را وصل کردم ، زمان خیلی زیادی طول میکشه تا هارد شناسایی بشود و در این حین هم کامپیوتر به شدت کند میشود و بعد از شناسایی هم هیچ دیتایی نشان داده نمیشود ( عدم شناسایی ) و پیغام فرمت کردن هارد ظاهر میشه. (هم در xp و هم در win7)
با نرم افزار testdisk (cgsecurity) هم سعی کردم تا mbr را بازیابی یا تعمیر کنم که نشد.
به نظر شما آیا مشکل سخت افزاری است یا نه ؟
و اینکه آیا خودم میتوانم درستش کنم یا حضوری خدمت برسم؟  behnam

هومن نورمحمدی:

حتما هارد را پیش ما بیاورید و به هیچ عنوان عملیات دیگری روی هارد انجام ندهید. به اندازه کافی روی هارد فشار آوردید و امکان دارد برای همیشه اطلاعاتتان را از دست بدهید.

وقتی هارد بر اثر ضربه ایراد پیدا می کند یا بسیار کند می شود نباید به هارد فشار بیاورید چون باعث عدم شناسایی و خط افتادن روی سطح دیسک و از دست دادن اطلاعات برای همیشه می گردد.

 

 

۶ thoughts on “علت عدم شناسایی هارد اکسترنال

 1. سلام هارد من سیلیکون پاور armor a65 است. وقتی اونا به لپ تاپ وصل میکنم شناسایی نمیشه و صدای بوق ازش در میاد. مشکل چیه؟

 2. سلام و خسته نباشید . من یه هارد سیلیکون پاور دارم که وصل میکنم به لپ تاپ و چراغش روشن میشه اما توی My Computer سیستم شناسایی نمیشه . مشکلش چیه ؟

  1. علت های عدم شناسایی هارد گفته شده است هارد شما باید تست گردد تا علت شناسایی نشدن هارد شما دقیقا مشخص گردد.
   تست هزینه ای ندارد می توانید حضوری از ساعت 3 تا 7 بعد از ظهر به مرکز ما تشریف بیاورید. آدرس

 3. وقتی هارد بر اثر ضربه ایراد پیدا می کند یا بسیار کند می شود نباید به هارد فشار بیاورید چون باعث عدم شناسایی و خط افتادن روی سطح دیسک و از دست دادن اطلاعات برای همیشه می گردد.

  این مشکل برای هارد من اتفاق افتاد ولی بعد بردمش پیش تعمیر کار الان اصلا بالا نمیاد
  باید چکار کنم

  1. هارد را نباید به هر مرکز یا شخصی برای تعمیر یا ریکاوری سپرد برای اینکه هارد دیسک با تمام قطعات کامپیوتر فرق بسیار دارد و تعمیر و بازیابی اطلاعات آن بسیار تخصصی و لازمه مجهز بودن به ابزار و دستگاه های خاص است . مسایل مربوط به هارد بسیار فراتر از آنچه در اینترنت وجود دارد می باشد و 95 درصد مقاله های تخصصی را نمی توان در اینترنت و برای عموم نوشت . اشخاصی که فکر می کنند با دانلود نرم افزار های رایگان در اینترنت می توانند تعمیر کار هارد یا ریکاوری کننده اطلاعات هارد باشند بسیار سخت در اشتباهند و نتیجه اش در اکثر مواقع خراب کردن هارد دیسک و اطلاعات هارد افراد است. بنابراین دوستان باید بسیار دقت کنند که به چه اشخاصی لقب تعمیر کار هارد می دهند. هارد را نزد ما بیاورید تا ببینم چه بلایی سر هارد آورده اند و علت عدم شناسایی هارد چیست.

Comments are closed.