تعمیر هارد

تعمیر هارد سوخته لپ تاپ

۱ Star۲ Stars۳ Stars۴ Stars۵ Stars (۱ رای, میانگین: ۵.۰۰ از ۵)


Loading...

 • بورد خراب, مشکلات زیاد و غیر قابل پیش بینی بوجود می آورد که در مرحله اول تعمیر هارد سوخته باید تست کامل گردد.
 • فریمور هارد لپ تاپ کاملا باید درست و سالم باشد هر ماژولی که خراب است باید کاملا باز سازی گردد.
 • هر هاردی شامل یک یا چند هد می باشد که خرابی هر هد می تواند باعث عدم دسترسی به تعداد زیادی سکتور گردد و بعضی ها آن سکتور ها را به اشتباه بدسکتور فرض می کنند.
 • هر هد دو مشخصه رایت و رید دارد که می تواند هر کدام جداگانه از کار بیوفتد و هد کارایی خود را از دست بدهد. هد سوخته
 • اگر سکتور ها قابلیت ذخیره اطلاعات را از دست بدهند بعنوان بد سکتور محسوب می شوند که باید از هارد لپ تاپ جدا گردند.
 • اگر در سکتور ها زمان پاسخ دهی به رایت و رید بالا برود سرعت هارد پایین می آید بنابر این سکتور های کند باید از هارد جدا شوند تا هارد لپ تاپ مانند هارد نو کار کند. لازم به ذکر است هیچ نرم افزار تعمیراتی بدرستی این وظیفه را انجام نمی دهند و حتما باید دستگاه تخصصی تعمیرات هارد داشته باشید.
 • هر هاردی در بدو تولید دارای بدسکتور کارخانه ای می باشد. یعنی تولید کنندگان هارد بعد از ساخت هارد اقدام به بدسکتور گیری از هارد بصورت بسیار دقیق می نمایند و آن را در لیستی در هارد ذخیره می کنند تا هارد از آن سکتور ها استفاده نکند. اسم این لیست PLIST می باشد.
 • در نتیجه تعمیر کاران هارد لپ تاپ باید بدسکتور های گرفته شده را در این لیست ذخیره کنند تا هارد بعد از تعمیر بدسکتور همانند هارد نو شود.
 • شناخت این لیست ها برای یک تعمیر کار هارد سوخته یا خراب بسیار مهم است و پیچیدگی این لیست ها به تعداد و رابطه آنها با هم است.
 • مثلا یک هارد توشیبا یا مکستور فقط 2 لیست بدسکتور دارد Glist و Plist. ولی لیست های بدسکتور یک هارد سیگیت شامل Alist , Plist , NRglist , NRpdstlist , Tlist , servolist است که برای تعمیر بدسکتور هارد مدل سیگیت تخصص بیشتری لازم است.
 • بعد از تعمیر هارد لیست Glist باید صفر باشد در غیر این صورت هارد لپ تاپ شما عمر کمی خواهد داشت و بعد از تعمیر بزودی خراب می گردد. در ابتدا ارور اسمارت و بعد نودیتکت ( عدم شناسایی ) می شود.

پست های پیشنهادی

۲ گفتگو درباره “تعمیر هارد سوخته لپ تاپ

 1. سلام من برد هاردم سوخته بود ای سیش ترکیده بود بردم به تعمیرگاه هارد برد رو برام عوض کرد هارد روشن شد ولی بالا نیامد تعمیرکار هارد گفت دیگه کاریش نمیشه کرد و باید هاردو دور بندازم ولی اطلاعات هارد من خیلی مهم است لطف کنید بگید چیکار کنم شما میتوانید هارد را برایم درست کنید

  1. حتما هارد را برایتان با اطلاعات درست می کنیم. بعضی افراد که نمیتوانند هارد را درست کنند میگویند هارد را باید دور انداخت. ی بار مشتری روی هارد لپ تاپی هیتاچی 1 ترابایت پسورد گذاشته بود و یکی از مراکز تعمیر هارد نزدیک میدان انقلاب گفته بود پسورد برداشته نمی شود و اطلاعات هاردت از بین رفته و هارد را بنداز دور!!!
   مرکز ما پسورد را در عرض چند دقیقه برداشت و هارد با اطلاعات درست شد.
   در هارد شما نکته در تعویض برد آن است که برد جدید باید هارد مچ گردد وگرنه هارد دیتکت نمی شود یا تق تق صدا می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *