هزینه بازیابی اطلاعات هارد

سیستم قیمت گذاری و تعیین هزینه بازیابی اطلاعات مرکز نوین هارد تعرفه ریکاوری و تعمیر هارد سوخته اکسترنال و اینترنال.

هزینه بازیابی اطلاعات هارد

  • اول بر اساس ایراد هارد دیسک و کار تخصصی انجام شده روی آن و
  • دوم بر اساس مقدار حجم اطلاعات بازیابی شده و سرعت زمان انجام کار تعیین می گردد.

تعرفه هزینه ریکاوری اطلاعات بعد از تست و پیدا شدن ایراد مشخص می گردد. تست هارد دیسک به شرط آنکه قبلا دستکاری نشده باشد رایگان است.

توضیحات تکمیلی

هزینه اصلی ریکاوری هارد بر اساس ظرفیت هارد محاسبه نمی شود بلکه تعرفه بر اساس ایراد هارد تعیین می گردد. بعد از ایراد هارد, ظرفیت هارد و مقدار اطلاعات روی آن در قیمت اصلی تاثیر گذار است.

مثلا امکان دارد بازیابی اطلاعات یک هارد 4 ترا بایت یک صد هزار تومان شود ولی تعرفه بازیابی 1 گیگ از یک هارد 40 گیگ سوخته بالاتر از این مقدار شود. کمترین قیمت ها برای بازیابی اطلاعات نرم افزاری هارد های سالم می باشد و بیشترین قیمت ها برای بازیابی اطلاعات سخت افزاری و جراحی هارد.

هزینه بازیابی اطلاعات بستگی به مشکل هارد دارد ایراداتی مانند:

دستکاری روی هارد به هر نحو باعث افزایش هزینه و قیمت ریکاوری اطلاعات می گردد. بعضی وقت ها آنقدر روی هارد کار کرده اند و دستکاری شده است که روند تست و ریکاوری یا تعمیر هارد به مشکل بر می خورد و زمان بسیاری از ما می گیرد. تست هارد اکسترنال نسبت به هارد اینترنال زمان بیشتری می برد و تعرفه بازیابی اطلاعات بالاتری دارد.

هزینه و تعرفه های تعمیر هارد که اطلاعات آن مهم نیست ثابت و بستگی به ظرفیت و نوع هارد دارد که معادل یک سوم قیمت یک هارد نو می باشد.

عوامل بسیاری در میزان نرخ بازیابی اطلاعات هارد دخیل است. نگاه به عزیزان نگران و دست پاچه برای تعیین نرخ اشتباه است و باید فاکتور ایراد هارد دلیل نرخ ریکاوری هارد برای پرداخت باشد. از تحویل و کار روی هارد های باز شده و جراحی شده در مراکز دیگر معذوریم.

تفاوت قیمت ریکاوری هارد

هزینه های بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد در هر مرکزی نسبت به مرکز دیگر متفاوت است و قیمت مشخصی ندارد. علت آن تفاوت در تخصص و ابزار آلات ریکاوری آن مرکز دارد. شناخت و تجربه و تخصص در هارد بسیار مهم است. مراقب افرادی که قیمت های بسیار پایینی به شما می دهند و شما هارد را در اختیار آنها قرار می دهید باشید. نتیجه کار تعمیر و بازیابی اطلاعات و جراحی هارد آنها بسیار ضعیف است و در بیشتر مواقع هارد و اطلاعات شما ازبین میرود. علت آن

  • تعمیر و بازیابی اطلاعات احتیاج به ابزار بسیار گران قیمت تخصصی دارد که این افراد فاقد این وسایل هستند. ابزاری مانند PC3000 که بالای 30 میلیون تومان قیمت دارد.
  • بعد از دستکاری و خرابکاری این اشخاص راه برگشت برای اطلاعات هارد نیست و دیتا برای همیشه از بین می رود یا هزینه ریکاوری هارد سوخته بسیار بالا می رود.

بنابراین قبل از تحویل هارد اکسترنال یا اینترنال تان به هر مرکز تعمیر و بازیابی دقت لازم را روی تعرفه آنها داشته باشید. متخصصین هارد را با کسانی که کار هارد را دوست دارند یا توهم کارشناس هارد را دارند تشخیص دهید. بازیابی اطلاعات یک کالای مشخص در بازار نیست که شما قصد خرید داشته باشید و به دنبال جنس مشخص شده با فیمت و هزینه پایین تر بگردید. قیمت بازیابی ربطی به حجم اطلاعات و ظرفیت هارد ندارد و بعضی از مشتریان این اشتباه را می کنند البته تاثیر گذار است ولی تعیین کننده نیست.

به گفته مشتری, من فقط یک گیگ از اطلاعات هارد اکسترنال ام را میخواهم تعرفه ریکاوری چند است گیگی چند حساب می کنید. دوستان من, در مرحله اول چگونگی دسترسی به اطلاعات بسیار مهم است و حدود هزینه ریکاوری هارد سوخته بر اساس آن مشخص می گردد.

تفکرات اشتباه مشتری در هزینه بازیابی اطلاعات هارد

تفکر اشتباه مشتری

هارد را اول به کسی که گفته, هزینه بازیابی اطلاعات 50 هزار تومان میشه میدم, اگر نتوانست پیش آن شخصی که گفته با قیمت 100 هزار تومان ریکاوری هارد سوخته میکنم میبرم, اگر نشد می برم پیش آن آقایی که اعلام کرده بود با تعرفه 200 هزار تومان هارد درست و تعمیر میشه, اگر آن شخص هم نتوانست میبرم پیش ...

مشتری داشتم که با این طرز تفکر بلایی سر هارد اکسترنال اش آورده بودند که حاضر بود 20 میلیون تومن هزینه کند به امید اینکه اطلاعات هارد را شرکت سازنده آن برایش بازیابی کند. اگر اطلاعات برایتان خیلی مهم است خیلی حواستان جمع باشد و به هر کسی اعتماد نکنید.

هزینه بازیابی اطلاعات از پشت تلفن

هزینه بازیابی اطلاعات از پشت تلفن

اسرار در گرفتن قیمت بازیابی اطلاعات از پشت تلفن اشتباه می باشد و هیچ متخصصی قبل از تست کامل هارد نمی تواند هزینه واقعی ریکاوری هاردتان را از پای تلفن مشخص کند.

شما وقتی ماشین تان خراب می شود آنرا به یک تعمیرگاه معتبر می برید و مکانیک بعد از تست, ایراد و هزینه تعمیر را به شما اعلام می کند. چرا بعضی ها فکر می کنند ریکاوری هارد این گونه نیست و می توان از پشت تلفن قیمت بازیابی اطلاعات را گرفت.

هارد قطعه بسیار پیچیده ای می باشد که از 3 قسمت نرم افزاری سخت افزاری میان افزاری ساخته شده است, عیب یابی و تشخیص مشکل هارد سوخته تخصص بسیار زیادی را طلب می کند و به این سادگی ها نمی توان قبل از تست تعرفه بازیابی اطلاعات را مشخص نمود. یک متخصص حتما باید قبل از تعیین هزینه ریکاوری, هارد اکسترنال یا اینترنال شما را بررسی کند و طبق ایراد قیمت بازیابی اطلاعات را مشخص نماید.

تاثیر زمان صرف شده در قیمت ریکاوری هارد

تاثیر زمان صرف شده در قیمت ریکاوری هارد

یک خاطره: شخصی نزد من آمد یک فلش به همراه و درخواست بازیابی اطلاعات فایل های MP3 آنرا داشت. بعد از تست به ایشان گفتم که هزینه بازیابی اطلاعات شما پنجاه هزار تومان می شود ایشان قیمت را قبول کردند و پرسیدند که چقدر طول می کشد. گفتم عرض 5 دقیقه. مشتری با تعجب و شک به چشمان من خیره شده بود و انگار باورش نمی شد گفت لطفا انجام دهید.

روی فلش مشغول به کار شدم حدود جند دقیقه بعد صدایش کردم و گفتم کار تمام شد. بیایید فایل ها را تست و اطلاعات را تحویل بگیرید.

بعد از پرداخت هزینه ریکاوری و راضی بودن از نتیجه کار با من صحبت کرد گفت: آقای نورمحمدی این فلش حدود 2 هفته دست آقای ... بوده است و بعد از این مدت که تعرفه را مبلغ دویست هزار تومان اعلام کرده بود به من گفت فایل غیر قابل بازیابی اطلاعات و تعمیر است و فایل های ریکاوری شده پخش نمی شود و در آخر به من گفته جای دیگر نیز نبر, اگر من نتوانم دیگر هیچ کس در ایران نمی تواند مطمئن باش. من متخصص بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد و هوش مصنوعی در ایران هستم! وقتی من نتوانم هیچ کس نمی تواند ...

پس دوستان این خاطره را گفتم تا توجه کنید زمان صرف شده برای بازیابی اطلاعات چه معنایی می تواند داشته باشد و چه تاثیری روی هزینه ریکاوری می گذارد. این زمان برای هر شخصی که کار بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد انجام می دهد بنا به تخصص فرد متغیر است مخصوصا در هارد سوخته اکسترنال.

قیمت هد هارد مشابه

قیمت هد هارد مشابه

از هارد مشابه برای تعویض کردن قطعاتی مانند هد موتور یا مدیای خراب هارد استفاده می گردد. قیمت هد هارد مشابه در بازار بسیار متغیر می باشد و پیدا شدن مدل هارد مشابه یک موضوع دیگری است. هزینه تعویض هد هارد بستگی به مدل و ظرفیت هارد خراب دارد.

قیمت هارد مشابه برای ریکاوری و جراحی هارد تقریبا معادل یک هارد نو می باشد. بعضی وقت ها پایین تر و گاهی بالاتر هم می رود و بستگی به چگونه پیدا کردن هارد مشابه دارد و اکثرا باید از هارد های دست دوم سالم پیدا شود. هزینه هارد مشابه برای بازیابی اطلاعات با مشتری است. تعرفه جراحی هارد سوخته بسیار متغیر است که حضوری بعد از تست مشخص می گردد.

هزینه ریکاوری رم

هزینه بازیابی اطلاعات از رم های دوربین های فیلم برداری و آتلیه عکس ها بستگی به ساختار فیلم دارد. هر نوع فیلمی با پسوند های گوناگون مانند MOV, MTS, MP4, MXF می تواند ساختار مختلفی داشته باشد. برای تعیین قیمت ریکاوری رم باید حضوری تشریف بیاورید و بعد از تست فایل ویدئو هزینه بازیابی اطلاعات اعلام می گردد.

هزینه تعمیر هارد

هزینه تعمیر هارد یک سوم قیمت هارد می باشد. بنابر این هر چه ظرفیت هارد بیشتر باشد هزینه تعمیر آن بالاتر می گردد و معادل قیمت هارد تقسیم بر 3 محاسبه می گردد. تعمیرات در نوین هارد بسیار دقیق انجام می گیرد و هارد بعد از تعمیر گارانتی 6 ماهه می گردد.

مثلا وقتی قیمت هارد اکسترنال نو 240 هزار تومان در بازار باشد هزینه تعمیر آن هارد 80 هزار تومان با شش ماه گارانتی بعد از تعمیر می باشد.

پاسخ به سوالات

ozan_javad@yahoo.com  2015/12/17، 08:12 PM

با سلام
من هارد وسترن دیجیتالم که مدل 1.0TB 10Ears هستش اوایل به سختی ویندوزش لود میشد الان دیگه کلا ویندوز از روش بالا نمیاد . ولی ستاپ سیستم هارد رو بدرستی میشناسه.
اطلاعات هارد هم خیلی برام مهم هستند. دو روزه مرتب با شماره هاتون تماس می گیرم نتونستم با کسی صحبت کنم.
در ضمن از تهران نیستم و اگر بفرمایید قطعه رو براتون پست خواهم کرد . ممنون میشم اگر لطف کنید یک حداکثر قیمت تعمیر آسیبهای احتمالی هارد من رو هم بفرمایید .مثلا بفرمایید که پروژه شما در پرهزینه ترین حالت بیشتر از فلان نخواهد شد.
موفق و موئد باشید - منتظرم

هومن نورمحمدی:

لطفا هارد را برایمان بفرستید تا تعیین قیمت شود . هارد را در ضربه گیر بپیچانید و در یک بسته طوری قرار دهید که تکان نخورد.

ما هارد را بررسی و قیمت به شما میدهیم و اگر توافق انجام گیرد برایتان بازیابی اطلاعات می کنیم و در غیر اینصورت هارد را برایتان به همان آدرس برمی گردانیم. احتمالا بازیابی اطلاعات هارد شما از صد تا سیصد هزار تومان به شرط آنکه هد هارد آسیب ندیده باشد هزینه دارد.