تعمیرات هارد توشیبا

تعمیر بازیابی اطلاعات ریکاوری هارد اکسترنال و اینترنال و لپ تاپ توشیبا Toshiba

Toshiba مدل هارد لپ تاپ و اکسترنال می باشد که جدیدا مدل های PC آن هم به بازار آمده است که در واقع مدل هارد های هیتاچی با برچسب توشیبا می باشند که مدل های خوبی نیستند و اکثرا به مشکل می خورند.

هارد های توشیبا 3.5 اینچ ساختار متفاوت دارد و مانند مدل هیتاچی می باشد و آن را زیاد برای بازیابی و ریکاوری اطلاعات و تعمیر نزد ما می آورند.

مطالب مطرح شده زیر برای هارد های لپ تاپی 2.5 اینچی توشیبا می باشد.

هارد های توشیبا ساخت کشور های ژاپن و چین و فیلیپین می باشند که در ایران مدل ساخت چین آن زیاد می باشد. تعمیر بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال توشیباهارد های 1.8 اینچی آن هم زیاد دیده ایم.

دور موتور آنها 4200 / 5400 یا 7200 در دقیقه است.

پورت اتصال آنها آی دی و ساتا می باشد و پورت میکرو ساتای آن کمتر است که در آخر اسم مدل های 7200 دور حرف Y می باشد.

ظرفیت مدل های آیدی آنها 10 / 12 / 15 / 20 / 30 / 40 / 60 / 80 / 100 / 120 گیگابایت است.

ظرفیت مدل های ساتای آنها 40 / 60 / 80 / 100 / 120 / 160 / 200 / 250 / 320 / 400 / 500 / 640 / 750 / 1000 و ... گیگ می باشد.

داخل خیلی از هاردهای اکسترنال با برند های مختلف از هارد توشیبا استفاده می شود.

نام مدل هارد توشیبا با MK شروع می شود و همچنین MQ , بعد از آن مقدار ظرفیت آن نوشته می شود.

اگر بورد آن بسوزد یا خراب شود برد هارد لپ تاپ توشیبا زیاد و خوب پیدا می شود. برد هارد 3.5 اینچ هارد توشیبا بسیار کم است.

جراحی هارد توشیبا

مرکز بازیابی اطلاعات نوین هارد مجهز به تمامی ابزار جراحی Hddsurgery می باشد.

این ابزار برای هر دو مدل توشیبا و سامسونگ 2.5 اینچ لپ تاپی استفاده می گردد.

ساختار هارد توشیبا

بدسکتور گیری آن خیلی با مدل هارد های سیگیت و وسترن فرق می کند و مشکلات ماژول بسیار کمی بخاطر ساختار متفاوت آن برایش پیش می آید. تمام ماژول ها بجز glist روی آی سی ذخیره می گردد.

در کل ما هارد توشیبای لپتاپی را از نظر کیفیت پایین تر از هارد های وسترن و سیگیت می دانیم بخاطر اینکه در تعداد بدسکتور گیری محدود است ولی در عوض خوب بدسکتور گیری می شود.

ایراد ماژول بسیار کمی بخاطر ساختار جالب آن پیدا می کند و در تعویض هد یا موتور برای دسترسی به اطلاعات عالی جواب می دهد.

در PC 3000 روسیه جدیدا به حل مشکلات هارد های توشیبا بسیار پرداخته است و در این چند سال اخیر برنامه تعمیر هارد توشیبا بسیار تکمیل تر از قبل شده است.

بدسکتور هارد توشیبا

بدسکتورگیری هارد توشیبای لپ تاپ فوق العاده خوب شده است و شرکت روسیه در این اواخر بسیار عالی روی این موضوع کار کرده است.

خود ما وقتی روی بدسکتور گیری این مدل هارد کار می کنیم لذت می بریم بخاطر اینکه بسیار امکانات جالبی در pc 3000 روسیه قرار داده شده است و همیشه شرکت ACE روسیه را تحسین می کنم که تا کجای مشکلات پیش می رود و ابزار کافی در برنامه اش قرار می دهد.

ساختار هارد توشیبای لپ تاپ همانند هیچ کدام از مدل های سیگیت وسترن دیجیتال سامسونگ هیتاچی فوجیتسو نیست و فرق بسیاری با مدل های دیگر دارد. ما هر چی بیشتر روی هارد توشیبا کار می کنیم تفاوت های بیشتری نسبت به هارد های دیگر پیدا می کنیم. در pc 3000 نیز دست ما را در این کار باز گذاشته است و هر مدلی را که می خواهیم خودمان می توانیم طراحی کنیم و به برنامه اضافه کنیم.

خیلی دوست داشتم خیلی ریز تر و دقیق تر روی این مسئله توضیح دهم و کامل بنویسم ولی در نوشتن این موضوعات باید کمی دقت کنم تا موجب ناراحتی شرکت ACE روسیه نشوم. ما نمیتوانیم و نباید خیلی موضوعات را منتشر کنیم و بیشتر مطالب درباره هارد باید سکرت باشد.

هنوز هم بعد از چندین سال کار و تجربه در تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد مطالب برای یادگیری هست و این موضوع من را در راه تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد تشویق می کند تا به هیچ عنوان نایستم و بتوانم برای شما دوستان مفید باشم.

کیفیت هارد توشیبای 3.5 اینچی کامپیوتر

به هیچ عنوان هارد توشیبای 3.5 اینچی نخرید.

هارد کامپیوتر 3.5 توشیبا جدیدا به بازار آمده که قیمت آن کمی از هارد های دیگر پایین تر است. ولی دقیقا از نظر شکل و ساختار و برد همان هارد هیتاچی می باشد.  تعمیر ریکاوری اطلاعات هارد دیسک Toshibaشرکت توشیبا شرکت هیتاچی را خریده و هارد های هیتاچی را به نام خود به بازار عرضه کرده است.

نقطه ضعف هارد توشیبای 3.5 جدید

  • بصورت مداوم در بازار نیست
  • تعداد و فروش هارد توشیبا کم است که باعث کمیابی قطعات آن شده
  • امکان تعمیرات آن بسیار پایین است
  • درصد بازیابی اطلاعات آن نسبت به بقیه مدل ها کمتر است
  • هد بسیار ضعیفی دارد
  • سطح دیسک بسیار خراش می افتد
  • خیلی زود بدسکتور می گیرد

در صورت سوختن برد, نمونه بورد سالم آن سخت پیدا می شود.

اگر هد آن آسیب ببیند نمونه هارد مشابه آن برای تعویض هد یا موتور پیدا نمی شود.

جنس هد و دیسک هارد توشیبای 3.5 اینچی کیفیت بسیار پایینی دارد و درصد موفقیت در تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد توشیبا پایین است. بخاطر همین همیشه به مشتریان خود گفته ایم که از این مدل هارد خریداری نکنند. حتی در پی سی 3000 روسیه برای تعمیر این مدل هارد ابزار کافی خوب طراحی نشده است.

ما هم در تعمیرات هارد توشیبای 3.5 اینچی بعلت کیفیت بد این مدل به مشکل بر می خوریم و برد ها و نمونه هارد های مشابه آن در بازار موجود نمی باشد.

ما پیشنهاد می کنیم بهیچ عنوان هارد توشیبا نخرید خیلی زود خراب می شوند و سطح دیسک شان خراش می اوفتد.