تعمیر ریکاوری بازیابی اطلاعات هارد بعلت ضربه خوردن

بیشتر هارد های ضربه خورده ارزش تعمیر ندارند ولی اگر اطلاعات آن مهم باشد باید برای ریکاوری و بازیابی اطلاعات تست شود که ضربه چقدر صدمه به هارد وارد کرده است.

صدماتی که ضربه می تواند روی هارد وارد کند به شرح زیر می باشد.

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال ضربه خورده

 1. صدمه به هد وارد می شود که بعضی مواقع قابل تعمیر می باشد و بعد از تعمیر, هارد دیتکت می کند و دسترسی به اطلاعات ممکن می شود.

2. هد ضربه خورده قابل تعمیر نمی باشد و برای بازیابی اطلاعات و ریکاوری فقط باید با یک هد مشابه خودش تعویض گردد این تعویض فقط باید در کلین روم کلاس 100 و با ابزار تخصصی آن انجام گیرد.

نکته مهم : توجه کنید ابزار و کلین روم های دست ساز هیچ موقع جواب نمی دهد و باعث می شود برای همیشه اطلاعات هارد ضربه خورده از بین برود.

3. بعضی وقتها که هد می شکند طوری روی سطح دیسک می افتد که باعث خراشیدگی آن می شود و باعث می شود که ما دیگر نتوانیم آنرا ریکاوری کنیم.

بازیابی اطلاعات این مدل هاردهای ضربه خورده از عهده شرکت ما و خیلی از مراکز بزرگ تعمیر هارد در دنیا خارج است.

نکته : در هاردهای جدید که بیشتر از 2 دیسک دارند بررسی کل سطح دیسک برای خراشیدگی امکان پذیر نمی باشد (در مرحله اول کار) و ما فقط محدود به دیدن سطح رویی دیسک و صدای هارد برای فهمیدن خرابی سطح دیسک می باشیم که امکان دارد متوجه خراش روی سطح دیسک نشویم. امکان بازیابی اطلاعات هاردی که سطح دیسک آن خراش افتاده بسیار کم می باشد ولی در بعضی مواقع هم با وجود خراشیدگی سطح دیسک اطلاعات ریکاوری شده است.

4. بعضی وقت ها ضربه باعث خرابی موتور هارد می شود که بعد از تعویض آن دسترسی به اطلاعات میسر می شود .

نکته : تعویض موتور بعضی هاردها کمی مشکل است و ابزار تخصصی خاصی می خواهد که ما تمامی ابزار و دستگاه های تعویض موتور هارددیسک را داریم.

5. وقتی فقط هد هاردی می سوزد خیلی راحت با تعویض نمونه مشابه آن به اطلاعات دسترسی پیدا می کنیم و بالای 90 در صد تعویض هد خراب و سوخته موفقیت آمیز می باشد ولی

وقتی هد یا دیگر قطعات سخت افزاری هاردی بر اثر ضربه خراب می شود این در صد موفقیت نسبت به آسیب وارد شده به هارد کمتر و حدود 70 درصد می شود.

شرکت ما مجهز به کلین روم کلاس 100 و تمام ابزار تخصصی تعویض هد و موتور و مگنت هارد برای جراحی هارد می باشد و اگر سطح دیسک هارد سالم باشد و آسیب ندیده باشد میتوانیم این گونه هاردهای خراب را کامل ریکاوری کنیم.

بازیابی اطلاعات هارد های ضربه خورده جزوه سخت ترین ریکاوری ها در دنیا می باشد.

تعمیر انواع مدل هارد ضربه خورده اکسترنال و هارد لپ تاپ