بهترین هارد اکسترنال

بهترین مارک برند خوب هارد اکسترنال کدام مدل می باشد ؟

همیشه از ما سوال می شود. بهترین مدل مارک نوع هارد دیسک های اکسترنال آداپتوری و اینترنال خوب چیست ؟بهترین هارد اکسترنال

چه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال یا سیگیت Seagate چی بخریم ؟

تفاوت انواع هارد اکسترنال و اینترنال چیست کدام بهتر است ؟

در حال حاضر 2 مدل هارد پیشنهاد می شود.

  1. مدل ADATA HD720 که داخل آن هارد توشیبا میباشد البته فعلا توشیبا است که امکان دارد پس از مدتی دیگر از سامسونگ استفاده کنند.
  2. مدل وسترن دیجیتال WD

اگر هارد را زیاد جابجا می کنید مارک adata و در غیر اینصورت مارک وسترن دیجیتال را انتخاب کنید.

این مطلب پیشنهاد مرکز تعمیرات و بازیابی اطلاعات نوین هارد می باشد.

نکات قابل توجه

هارد ترنسند های قدیمی
هارد خوب ترنسند

ترنسند های قدیم یا کلا هارد های اکسترنال قدیمی همه از هارد سامسونگ استفاده می کردند  که در گذشته این نوع هارد ها خوب بودند بخاطر همین است که اکسترنال های قدیمی بسیار با دوام بودند. ولی در حال حاظر سامسونگ را شرکت Seagate خریده است و هارد های سامسونگ بی کیفیتی تولید می کند مانند همان کاری که با شرکت مکستور انجام داد. همه ما میدانیم که هارد های مکستور در زمان خودش بسیار عالی بودند.

از این رو به هیچ عنوان هارد های اکسترنال جدید که داخل آنها از هارد سامسونگ استفاده شده خریداری نکنید مانند سیگیت های بک آپ پلاس که در سایت ها تبلیغ اش را می کنند.

هارد بوفالویی که مشتری چند روز پیش برای ما آورد تا اطلاعات بازیابی شده را داخل آن بریزیم تست کردیم هارد داخل آن همان توشیبا بود. دیگر آن زمان گذشت که داخل هارد های بوفالو وسترن دیجیتال بود و جزو بهترین هارد ها شناخته می شد. در حال حاضر برتری هارد بوفالو در پورت اکسترنال اش می باشد که بسیار با کیفیت تر از بقیه مدل های اکسترنال مانند Adata , Transcend , Silicon power , Sony و .... می باشد. از تجربیات ما تعمیرکاران و بازیابی کننده های هارد استفاده کنید نه از فروشنده های هارد.

مشکل در تعمیرات و ریکاوری با هارد اکسترنال وسترن دیجیتال رفع شده است.

بهترین مدل هارد اینترنال

پی سی مارک وسترن دیجیتال می باشد ولی مدل هاردهای اکسترنال وسترن دیجیتال پاسپورتی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند و حساس ترند.

وسترن دیجیتال
بهترین مدل هارد موجود در بازار

خرابی هاردهای سیگیت زیاد می باشد و مشکلات و خرابی فریمور آنها معروف است , هارد وسترن دیجیتال اینترنال بهتر و بیشتر کار می کند و تعمیرات روی آن در حال حاضر بیشتر جواب می دهد.

تمامی بردهای هارد Seagate و وسترن در آرشیو برای ریکاوری بازیابی اطلاعات و فروش موجود است.

در تعمیرات مدل هارد های لپ تاپی مارک سیگیت و وسترن دیجیتال از همه بهتر می باشد مخصوصا مدل هارد وسترن دیجیتال. مدل هارد لپ تاپی توشیبا بعد از وسترن و سیگیت هارد خوبی است . هارد های لپ تاپی سیگیت و وسترن و توشیبا خوب تعمیر می شوند.

از نظر فریم ور هاردهای Seagate خیلی راحت فریمور زده می شود و فریمور هارد وسترن دیجیتال بسیار خوب و عالی است.

کلا هاردهای وسترن دیجیتال از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری و فریمور خیلی از هاردهای سیگیت بهتر هستند.

بدسکتور گیری در مدل هاردهای سیگیت به لطف تحقیقات جدید عالی شد و در مدل هاردهای وسترن دیجیتال نیز عالی می باشد.

هاردهای لپ تاپ مدل توشیبا خوب بدسکتور گیری میشود ولی بسیار در بدسکتور داشتن محدود است و در مدل هاردهای اکسترنال WD تعمیرات و بازیابی اطلاعات هاردهای اکسترنال وسترن دیجیتال بسیار مشکل بود بخاطر اینکه اطلاعات را بصورت اینکریپ داخل هارد سیو میکند ولی در حال حاضر مرکز ما بازیابی اطلاعات و تعمیرات اینگونه هاردها را با روشهای ابتکاری انجام می دهد و در این راه بسیار موفق بوده ایم.

ساختار هاردهای اکسترنال وسترن دیجیتال بطور کامل برای ما شناخته شده است و آنها را مانند هاردهای اینترنال تعمیر یا بازیابی اطلاعات میکنیم.

نتیجه این بحث برای خرید بهترین مدل هارد

هارد اکسترنال ضد ضربه
بهترین هارد اکسترنال ضد ضربه

بهترین مدل هارد اینترنال کامپیوتر پی سی فقط وسترن دیجیتال WD می باشد.

هارد اکسترنال پاسپورتی مدل Adata جدید HD720 ضد ضربه مورد تایید است.

بعضی سایتها مدل اکسترنال سیگیت پاسپورتی را تایید کردند ولی بهیچ عنوان این نوع هارد به دلایل زیر مورد تایید ما نیست.

داخل هارد اکسترنال Seagate جدید در حال حاضر سامسونگ مشکل دار است ولی لیبل و مارک سیگیت دارد. به ضربه و برق بسیار حساس است و با کشیدن کابل آنها ایراد سخت افزاری و هد پیدا میکند.

هارد توشیبای اکسترنال پاسپورتی نیز هم در 2 نوع عرضه می شود.

یک مدل آنهایی که از پورت تبدیل کننده ساتا به یو اس پی استفاده می کنند که هاردهای اکسترنال خوبی هستند و یک مدل از بوردهای یک تیکه یو اس پی استفاده میکنند که هاردهای خوبی نمی باشند.

هاردهای جدید سیلیکون پاور دور سبز در سری اول تولید بسیار خوب بودند و هارد داخل آنها وسترن دیجیتال بود ولی در حال حاضر در سری جدید از هاردهای سامسونگ بی کیفیت استفاده می کنند که جزو هاردهای بد مانند سیگیت های جدید محسوب می شوند.

در مدل هارد های اکسترنال پاسپورتی در حال حاضر مجبور به انتخاب بد از بدتر هستیم بنابر این با اینکه هاردهای اکسترنال وسترن دیجیتال حساس به ضربه هستند ولی فعلا یکی از بهترین گزینه برای خرید هاردهای اکسترنال پاسپورتی یا جیبی می باشند.

در مدل های اکسترنال آداپتوری مارک های ای دیتا و وسترن دیجیتال خوب و با سرعت می با شند.

در مدل هارد های لپ تاپی رتبه اول وسترن دیجیتال بعد سیگیت ( اصل نه سامسونگ ) و بعد از آن توشیبا پیشنهاد می شود.

هاردهای توشیبا در رتبه سوم هاردهای لپ تاپی قرار می گیرد و قیمت آن هم از هاردهای وسترن دیجیتال و سیگیت اصل ارزان تر است علت آن به دلیل محدود بودن تعداد بدسکتور گیری اتوماتیک آن است و بعد از آن هارد اسمارت و نو دیتکت می شود ولی در هاردهای وسترن و سیگیت این ظرفیت بدسکتور گیری چندین برابر و دارای لیست دیفکت های زیادی در این رابطه می باشد.

هیچ برند از هاردهای سامسونگ و هیتاچی اکسترنال و اینترنال پیشنهاد نمی شود و قیمت آنها ارزان تر از بقیه برند هارد های دیگر می باشد.

نظرات و سوالات خود را در وبلاگ عنوان فرمایید تا به آنها پاسخ داده شود   جواب به سوالات