انواع تعمیر هارد

تعمیر هارد اکسترنال WD

یا همان وسترن دیجیتال در مشکلاتی مانند

صدا دادن اضافی, عدم شناسایی, کند شدن, برد سوخته اینترنال و اکسترنال, مشکل دیتکت دیسک خراب, پورت usb3 مدل پاسپورتی western digital

دستگاه تعمیر هارد

بدترین دستگاهی که تا به حال دیدم سالویشن دیتا و بهترین آن pc3000 بوده است و در حال حاضر اکثر مراکز تعمیر هارد از دستگاه MRT چینی بی کیفیت با قیمت پایین استفاده می کنند. مرکز تعمیر نوین هارد مجهز به 4 دستگاه تعمیر pc3000 روسیه می باشد.

تخصص استفاده و بهره وری از دستگاه تعمیر هارد بسیار مهم است و فقط داشتن دستگاه تعمیر هارد ملاک نیست.

تعمیر هارد اکسترنال سیگیت

در حال حاضر وقتی صحبت از مدل سیگیت می شود باید دقت شود در هارد های لپ تاپ و اکسترنال پاسپورتی آن لیبل و مارک Seagate نوشته شده است ولی داخل آن از هارد سامسونگ بی کیفیت استفاده شده است که بیشتر مشکلات هد پیدا می کنند و غیر قابل تعمیر هستند.

تعمیر هارد لپ تاپ

تعمیر آن هیچ گونه فرقی با دیگر مدل های هارد ندارد و به هیچ عنوان پیچیده نیست. باید هارد را از لپ تاپ بیرون آورد مانند هارد اکسترنال که از قاب خارج می شود و براحتی آنرا تست و تعمیر کرد.

هارد لپ تاپ فقط از برق 5 ولت پاور سیستم و هارد اکسترنال پاسپورتی از 5 ولت پورت usb استفاده می کند بخاطر همین کمی ضعیف تر از هارد اینترنال PC می باشد که از ولتاژ 12 ولت هم بهره می برد.

نرم افزار تعمیر هارد

یکی از بهترین نرم افزار های تعمیرات هارد برای بد سکتور گیری HDD Regenerator می باشد که فقط می تواند بدسکتور هارد را نعمیر کند آن هم به تعداد بسیار محدود. مشکلات هارد برای تعمیرات فقط بدسکتور گیری نیست.

نرم افزار های دانلودی برای تعمیر هارد بسیار ضعیف عمل می کنند و نتیجه کار نیز در بسیاری موارد قابل قبول نیست. بهترین آنها حدود 5 درصد مشکلات هارد را برطرف می کنند بخاطر همین داشتن دستگاه های تخصصی برای تعمیر هارد اکسترنال و لپ تاپ و اینترنال لازمه یک مرکز تعمیرات هارد می باشد.

مرکز تعمیر هارد

تخصصی ترین مرکز تعمیر هارد دیسک اکسترنال اینترنال لپ تاپ در انواع مدل Toshiba WD Seagate Hitachi Samsung Maxtor در ایران می باشد ( تعمیرات تخصصی ).

لازم به تذکر است که برد هارد وظیفه ذخیره اطلاعات را بر عهده ندارد ما به مشتریانی که به مرکز تخصصی تعمیرات هارد اکسترنال ما می آیند همیشه گوشزد می کنیم.

مرکز نوین با تجربه تخصص و ابزار فوق العاده خود جزء حرفه ای ترین مراکز تعمیر هارد در ایران می باشد.

تعمیر هارد ضربه خورده

وقتی هارد ضربه می خورد سطح دیسک اکسترنال آن آسیب می بیند. در بعضی مواقع که بر اثر ضربه, هد سالم می ماند به مرور زمان بعلت خرابی دیسک از کار می افتد بخاطر همین است که هارد ضربه خورده ارزش تعمیر ندارد و دیر یا زود هارد خراب و مشکل هد و خرابی بیشتر سطح دیسک پیدا می کند برای بازیابی اطلاعات و تعمیر آن احتیاج به یک هارد دیگر اینترنال یا اکسترنال می باشد تا دیتای آن انتقال پیدا کند.

اگر بر اثر ضربه هارد صدا بدهد ( تق تق ) باید هارد جراحی شود تا به اطلاعات دسترسی پیدا گردد.

تعمیر هارد مکستور

وقتی صحبت از هارد مکستور ساتا باشد باید گفت اکثرا در ظرفیت های بالای 160 گیگ فقط لیبل آنها هارد مکستور است ولی ساختار, همان هارد مدل سیگیت می باشد.

در گذشته کسانی که دستگاه تعمیر هارد نداشتند برای شناسایی و دیتکت آنها از کابل گوشی نوکیا یا ترمینال های خاص استفاده می کردند که در 60 درصد کار موفق بودند و در همان مواقع هم ما این روش تعمیر را توصیه نمی کردیم بخاطر آنکه ریسک داشت و در بعضی مواقع مشتری اطلاعات را از دست می داد ولی در حال حاضر این روش تعمیرات برای هارد های جدید سیگیت کاربرد ندارد.

در حقیقت دیگر هارد مکستور تولید نمی شود. اکثر هاردهای مکستور قدیمی و پورت آنها آی دی هستند و ارزش تعمیر ندارند ولی برای بازیابی اطلاعات آن می توان تعمیرات برد یا ریکاوری اطلاعات از هارد خراب یا اکسترنال سوخته انجام داد.

تعمیر بدسکتور هارد

درصد رفع مشکل بدسکتور هارد با نرم افزار ها بسیار پایین است. سکتورهای آسیب دیده هارد دیسک را باید تعمیر یا حذف نمود خیلی ها با مشکل بد سکتور هارد اکسترنال درگیر می شوند تقریبا 5 درصد می توانند با نرم افزار موفق به تعمیر بدسکتور هارد شوند که هارد مانند هارد نو کار کند.

خرابی سکتورها امکان دارد از ماژول یا هد هارد باشد و بد سکتور گیری باعث خرابی بیشتر هارد گردد. با دستگاههای خاص تعمیر هارد می توان به راحتی بدسکتورهای هارد اکسترنال را حذف نمود.

بدترین خطا این است که اطلاعات هارد مهم باشد و شخص شروع به بدسکتور گیری نماید. اگر سکتور مشکل دار قابلیت تعمیر داشته باشد باید ترمیم و درست گردد در غیر اینصورت باید از هارد حذف و به لیست کارخانه ای هارد برده شود تا هارد اکسترنال یا لپ تاپ مشکل اسمارت پیدا نکند.