password-external-hard-wd

فراموش کردن رمز هارد اکسترنال

۱ Star۲ Stars۳ Stars۴ Stars۵ Stars (۶ رای, میانگین: ۵.۰۰ از ۵)
Loading...

با سلام ، من یک عدد هارد WD my passport ultra یک ترا دارم بعد از چند ماه خواستم استفاده کنم رمز آن را چند بار اشتباه زدم حدود چند ثانیه  شاید 4 یا 5 ثانیه بعد کلا هارد فقط یک درایوی را نشان می دهد که کاملا خالی است آیا راهی برای بازیابی آن وجود دارد .

خواهش می کنم کمکم کنید moha

هومن نورمحمدی:

متاسفانه امکان بازیابی اطلاعات ندارد علت آنرا برای شما و همکارانم توضیح میدهم.

در هاردهای مدل وسترن دیجیتال وقتی شما فایلی ذخیره می کنید بصورت خودکار آنرا اینکریپت ( رمزگذاری ) و روی سطح دیسک سیو می کند و کلیدی برای باز کردن آن در خودش می سازد بنابر این هنگام رید و رایت اطلاعات روی هارد ازین کلید استفاده و اطلاعات را دائم اینکریپت و دیکریپت می نماید.

حالا وقتی شما رمزی برای دسترسی به اطلاعات برای هارد معرفی میکنید در اصل کلید دسترسی به اطلاعات را تغییر میدهید و تا شما رمزتان درست نباشد کلید اصلی برای باز شدن اطلاعات ساخته نمی شود و تمام سکتور های سیو شده در سطح دیسک بصورت رمز گذاری شده باقی می ماند.

اگر هاردتان راکه پسورد دارد فرمت کنید برای همیشه کلید دسترسی به اطلاعاتتان را از دست میدهید بخاط همین است که با یک فرمت ساده دسترسی به اطلاعات غیر ممکن می شود چون هارد وسنرن دیجیتال کلید باز کردن اطلاعات را اور رایت می نماید .

moha:

پس طبق فرمایش شما این سری هارد را تحت هیچ شرایطی نمیشه ریکاوری کرد!

یعنی در عصر انفجار تکنولوژی دیجیتال هیچ راهی برای برداشتن پسورد و یا برگرداندن اطلاعات یه هارد WD my passport ultra وجود نداره…؟
اگه جواب منفیه میشه امید به این داشت که پسوردهای مختلفی که حدس میزنم درست باشه را طی چند ماه امتحان کنم شاید یکیش درست باشه؟

آیا این کار به اطلاعات هارد صدمه نمیزنه؟
اگه ما بیخیال خود هارد بشیم چی میشه اطلاعات را برگرداند یا برای ابد باید با اطلاعات خداحافظی کرد؟

که در این صورت هارد را فرمت میکنم تا به یه درد دیگه ای بخوره…
لطفا جواب متقن بدهید تا خیال مان راحت بشود.متشکرم از راهنماییتان.

هومن نورمحمدی:

شما میتوانید پسورد های مختلف را امتحان کنید هر وقت پنجره فرمت آشکار شد هارد را safe remove کنید و از کامپیوتر جدا کنید تا بتوانید در دفعه بعدی پسورد های دیگری را تست کنید.

در حال حاضر هیچ راهی برای باز کردن پسورد هارد وسترن دیجیتال وجود ندارد. ولی جالب است بدانید که درصد کمی از این مدل هارد ها با pc3000 رمز گشایی می گردد.

سعید –

من هارد wd دارم که با bitlocker رمزگذاری شده بود من خودم بدون اینکه سیستم تقاضای فرمت کنه اشتباها اونو (البته بعد از دادن رمز و باز کردن) Q format کردمش حالا اطلاعات من قابل بازیابی هست یا نه?

بعد از فرمت کردن هم هیچ اطلاعاتی روی هارد نریختم

هومن نورمحمدی:

اگر بعد از دادن رمز wd پارتیشن فرمت شود اطلاعات قابل بازیابی می باشد به شرط آنکه با نرم افزار خود وسترن دیجیتال Wd Smartware فرمت نشود. ولی درمورد هارد شما مسئله فرق دارد احتمالا بخاطر قفل بیت لاکر اطلاعات از بین رفته است و نمی توان دیتا را از حالت اینکریپت خارج کرد. با این حال تشریف بیاورید دفتر تا تست کامل گردد.

برداشتن قفل بازکردن و بازیابی پسورد هارد اکسترنال WD و رمز گذاری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

بازیابی پسورد هارد اکسترنال wd

امتیاز
تاریخ بازنگری
موضوع
فراموش کردن رمز هارد اکسترنال
رتبه
51star1star1star1star1star

پست های پیشنهادی

۲۵ گفتگو درباره “فراموش کردن رمز هارد اکسترنال

  1. من هارد وسترن دیجیتال خودم رو با نرم افزار خود هارد که اسمش یادم نیست رمزگذاری کردم البته برای ورود به هارد، و نه رمزگذاری کل اطلاعات، چقدر شانس هست که پسوردش بازیابی بشه؟ اصلا راهی داره؟ البته پسوردش در حافظه لپ تاپ ام هست و برای ورود پسورد نمی خواهد اما رو سیستم دیگه پسورد میخواهد!

    1. اسم نرم افزار وسترن دیجیتال Wd Smartware می باشد.
      اگر با این نرم افزار برای ورود به اطلاعات رمز گذاری کردید یعنی روی تمام اطلاعات رمز گذاری کردید.
      شانس باز کردن رمز بسیار کم میباشد. حدودا شاید